Батарейками ми називаємо елементи живлення, які використовуються для роботи різної портативної електроніки та девайсів, наприклад ліхтариків, FM-приймачів, електронних ваг, іграшок, пультів від техніки та інших гаджетів.
У цій статті ми поговоримо здебільшого про найпоширеніші види елементів живлення, а саме формату “АА” (пальчикова) і “ААА” (мізинчикова). Так, у них є “народні” назви через їхню схожість за розміром із пальцями рук.
Чому ж “батарейки” мають таку різну вартість і чи варто за них переплачувати?
Звісно, ціни на елементи живлення беруть не зі стелі (але це не точно), вони формуються з кількох параметрів:
Кожен з цих моментів дуже сильно впливає на підсумкову вартість “батарейки”, за яку покупець візьме її в магазині.
Сольові (позначення на елементі R). Електроди елементів виконані з оксиду марганцю і цинку, кожен з них перебуває в електроліті з хлориду амонію, тому вони і називаються “сольовими”.
Це найдешевші “батарейки”, але їхнім недоліком є дуже різке падіння напруги наприкінці ресурсу використання. Через це прилад може перестати працювати відносно несподівано. Фото сольових елементів:
Лужні (позначення на елементі LR). Цей вид батарейок ще називається “алкаліновий”, у ньому роль електроліту виконує гідроксид калію, а електроди з цинку і двоокису марганцю.
Ці “батарейки” мають триваліший термін служби і час роботи, менш примхливі до перепадів температур, але й вартість значно вища. На відміну від сольових елементів живлення вони мають безпечнішу конструкцію і не протікають. Фото алкалінових елементів:
Ртутні. Катод у ртутних елементів живлення з оксиду ртуті, а анод із цинку. Електролітом служить лужний розчин.
Цікаво, що ртутні елементи мають властивості акумулятора, їх можна перезаряджати. Їхня ємність ще вища, а напруга стабільніша, ніж в алкалінових.
Срібні (позначення на елементі SR). У них анодом є цинк, а катодом – оксид срібла, електролітом – гідроксид натрію.
Такі елементи живлення мають високу ємність і час роботи, а також стабільну напругу, відносно безпечні під час розгерметизації, на відміну від ртутних, але є більш дорогими.
Літієві (позначення на елементі CR). В елементі живлення катод виконаний з літію, а анод – може бути виготовлений з різних матеріалів.
Цей вид “батарейок” мають великий термін зберігання, понад 10 років, а також витримують великі навантаження за струмом і відповідно довше працюють, на відміну від аналогів. Фото літієвого елемента:
Переплачувати однозначно не варто, якщо вибір стоїть між сертифікованими елементами живлення з однаковою конструкцією і матеріалами, наприклад “алкалінові”. Тут переплата, в основному, буде за бренд.
Однак, якщо обирати між сольовими та алкаліновими, однозначно варто не економити і купити другі. Прослужать вони значно більше, а також не протечуть і не зіпсують вам техніку.
Інші види елементів живлення слід підбирати індивідуально, залежно від виду електронного пристрою та його специфікацій.
Важливо: будь ласка, не забувайте про те, що будь-які елементи живлення потрібно утилізувати правильно, здаючи до спеціальних пунктів утилізації або ящиків для прийому “батарейок”.
Одна викинута на вулицю або в просту урну чи бак “батарейка” забруднює величезну площу ґрунту. Потім, через ґрунт і ґрунтові води, ці отрути потрапляють нам же в їжу і воду, є про що задуматися.
Якщо чутки справдяться, Galaxy S25 Ultra може опинитися в дуже складній ситуації. Адже з такою…
Нещодавно було представлено нову лінійку смартфонів від Apple. І перше, що впадає у вічі, це…
Samsung Galaxy S24 Ultra – це справжній флагман, який поєднує відмінний дисплей, найкращу камеру та…
Apple працює над новою версією Siri на основі більш просунутих великих мовних моделей, про що…
Google розробляє нову функцію під назвою Shield Email, яка надасть власникам пристроїв на базі Android…
Аналітики агентства Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) на основі результатів продажів за останні три роки…