Статті

У чому відмінності дешевих від дорогих “батарейок” і чи варто переплачувати

Share
Час читання: 2 хв.

Батарейками ми називаємо елементи живлення, які використовуються для роботи різної портативної електроніки та девайсів, наприклад ліхтариків, FM-приймачів, електронних ваг, іграшок, пультів від техніки та інших гаджетів.

У цій статті ми поговоримо здебільшого про найпоширеніші види елементів живлення, а саме формату “АА” (пальчикова) і “ААА” (мізинчикова). Так, у них є “народні” назви через їхню схожість за розміром із пальцями рук.

Чому ж “батарейки” мають таку різну вартість і чи варто за них переплачувати?

Ціноутворення

Звісно, ціни на елементи живлення беруть не зі стелі (але це не точно), вони формуються з кількох параметрів:

  1. використовувані матеріали
  2. бренд-виробник
  3. націнка виробника і магазину

Кожен з цих моментів дуже сильно впливає на підсумкову вартість “батарейки”, за яку покупець візьме її в магазині.

Види елементів живлення за матеріалами

Сольові (позначення на елементі R). Електроди елементів виконані з оксиду марганцю і цинку, кожен з них перебуває в електроліті з хлориду амонію, тому вони і називаються “сольовими”.

Це найдешевші “батарейки”, але їхнім недоліком є дуже різке падіння напруги наприкінці ресурсу використання. Через це прилад може перестати працювати відносно несподівано. Фото сольових елементів:

Лужні (позначення на елементі LR). Цей вид батарейок ще називається “алкаліновий”, у ньому роль електроліту виконує гідроксид калію, а електроди з цинку і двоокису марганцю.

Ці “батарейки” мають триваліший термін служби і час роботи, менш примхливі до перепадів температур, але й вартість значно вища. На відміну від сольових елементів живлення вони мають безпечнішу конструкцію і не протікають. Фото алкалінових елементів:

Ртутні. Катод у ртутних елементів живлення з оксиду ртуті, а анод із цинку. Електролітом служить лужний розчин.

Цікаво, що ртутні елементи мають властивості акумулятора, їх можна перезаряджати. Їхня ємність ще вища, а напруга стабільніша, ніж в алкалінових.

Срібні (позначення на елементі SR). У них анодом є цинк, а катодом – оксид срібла, електролітом – гідроксид натрію.

Такі елементи живлення мають високу ємність і час роботи, а також стабільну напругу, відносно безпечні під час розгерметизації, на відміну від ртутних, але є більш дорогими.

Літієві (позначення на елементі CR). В елементі живлення катод виконаний з літію, а анод – може бути виготовлений з різних матеріалів.

Цей вид “батарейок” мають великий термін зберігання, понад 10 років, а також витримують великі навантаження за струмом і відповідно довше працюють, на відміну від аналогів. Фото літієвого елемента:

Чи варто переплачувати?

Переплачувати однозначно не варто, якщо вибір стоїть між сертифікованими елементами живлення з однаковою конструкцією і матеріалами, наприклад “алкалінові”. Тут переплата, в основному, буде за бренд.

Однак, якщо обирати між сольовими та алкаліновими, однозначно варто не економити і купити другі. Прослужать вони значно більше, а також не протечуть і не зіпсують вам техніку.

Інші види елементів живлення слід підбирати індивідуально, залежно від виду електронного пристрою та його специфікацій.

Важливо: будь ласка, не забувайте про те, що будь-які елементи живлення потрібно утилізувати правильно, здаючи до спеціальних пунктів утилізації або ящиків для прийому “батарейок”.

Одна викинута на вулицю або в просту урну чи бак “батарейка” забруднює величезну площу ґрунту. Потім, через ґрунт і ґрунтові води, ці отрути потрапляють нам же в їжу і воду, є про що задуматися.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Новий iPhone 16 і Google Pixel 9 опинилися під забороною

    З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…

    23.12.2024

    OnePlus розкрила всі особливості смартфона Ace 5 Pro

    Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…

    23.12.2024

    Apple здивує всіх: Face ID вмонтують у розумний дверний дзвінок

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…

    23.12.2024

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024