Дуже важливе запитання, яке ставлять нам наші клієнти як фізичні так і юридичні особи.
Насамперед потрібно розібратися з тим, що зараз доступно:
жорсткі диски – звичайні жорсткі диски, які використовуються для комп’ютерів. Також є спеціалізовані жорсткі диски для систем з підвищеним навантаженням (системи відеоспостереження або зберігання даних). Термін служби може сягати від 3-х до 15 років.
Тут можна сказати, що надійність, а значить термін зберігання підвищить застосування NAS – мережевого сховища, в якому буде встановлено кілька жорстких дисків з RAID масивом 1, тобто з постійним віддзеркаленням даних, тому в разі виходу одного з дисків досить буде навіть на гарячу поставити інший, і дані будуть цілі, до речі кажучи, навіть, якщо не ставити новий диск, дані зчитати буде можливо, навіть якщо буде зламаний диск у масиві (це, звісно, у випадку RAID 1 і двох дисків, якщо дисків більше, то і вірогідність збереження інформації вища). Але доведеться запастися запасними дисками, та й сам NAS не дешеве задоволення!
USB-Flash – звичайні флешки для перенесення інформації, які можуть зберігати дані до 8 років.
Тобто якщо ви запишете на флешку інформацію і покладете в стіл, а через 8 років дістанете флешку, то даних там не буде! Можна, звісно, раз на рік перевіряти, тим самим подавати напругу на чип, і це збільшить термін зберігання, але це навряд чи хтось перевіряв, та й на практиці рідкісна флешка живе понад 5 років.
Хмарні сховища – тут вибір зараз величезний, але все впирається, звісно, в комерційну складову компаній власників сервісів, яким в один момент може стати це не вигідно. Тут, звісно ж, потрібно врахувати, що ви можете забути або втратити доступ до свого облікового запису. Але варіант дуже зручний.
SSD-диски – на жаль, принцип зберігання інформації на цих дисках схожий з Flash-накопичувачами (флешками), по суті та ж флешка тільки з іншим інтерфейсом. Деякі виробники стверджують, що їхні диски можуть зберігати дані мінімум 10 років.
Оптичні диски – DWD + RW або Blu-Ray диски, термін служби яких може сягати до 30 років і навіть більше, але тут є дуже тонке питання з якістю самих дисків і пристроєм запису. З урахуванням того, що пластик має властивості старіти, тобто змінювати свої властивості, то термін зберігання може в реальності не перевищувати 2 років.
ВИСНОВКИ
Вічного сховища даних не існує!
У будь-якому разі застосування комбінованого підходу зможе зберегти ваші дані максимально довго, тобто резервне копіювання на декількох носіях. Наприклад, своїм клієнтам ми рекомендуємо застосовувати власне дискове сховище з RAID 1 і мати копію даних на хмарному сервісі.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…