Після того як ми зарядили повністю смартфон чи планшет, просто залишаємо зарядний пристрій у розетці. Або навіть не прибираючи телефон, він продовжує заряджатися, хоча вже досяг 100%. Найімовірніше, багато хто так робить, я і сам раніше так робив. Пояснюю, чому зараз перестав.
Додаткова витрата електроенергії
Звісно, витрати на електроенергію будуть дуже незначні, оскільки в сучасних гаджетах і зарядних пристроях стоїть контролер живлення, який вимикає подачу струму при досягненні заряду.
Однак, наприклад, залишаючи смартфон на зарядці або просто в розетці, електроенергія все ж таки мінімально споживатиметься, і хоча на місяць це може бути лише до кількох гривень, але, скажімо, за 10 років може “набігти” непогана сума. Все ж таки: “економія – має бути економною”.
Перегрів смартфона або планшета
Залишаючи електроніку на зарядці цілодобово, вона може перегріватися, а також термін служби вбудованого акумулятора може значно скоротитися, тому що постійну високу напругу сучасні батареї не люблять, а відтак їхній ресурс може зменшитися, а це знову ж таки додаткові витрати.
Приманка для домашніх тварин
Залишений у розетці зарядний пристрій дуже сильно може приваблювати собак і особливо котів! Вони із задоволенням перегризуть дріт, що бовтається з розетки, адже для них це всього-на-всього приваблива іграшка 🙂
Вихованець може постраждати, а шнур доведеться купувати новий.
Небезпека загоряння
Хоча в сучасних електричних мережах передбачені запобіжники, які від високих навантажень просто плавляться і вимикають подачу струму, розриваючи ланцюг.
А ще самі оригінальні зарядні пристрої спроектовані так, щоб зменшити ймовірність загоряння, проте ніхто не застрахований від браку, а електропроводка в будинках, часом може бути зроблена з порушеннями.
Тому найкраще не залишати надовго зарядний пристрій у мережі, щоб уникнути пожежі. Тим більше якщо ви не впевнені в якості електропроводки або свого зарядного пристрою.
Ще, загоряння може статися через коротке замикання:
1. Можуть, наприклад, бути несправні конденсатори. Ця деталь розташована поруч із трансформатором і постійно нагрівається. У підсумку вона може просто вибухнути або спалахнути.
Якщо ви вставили зарядний пристрій у розетку без під’єднання до телефона і він через кілька десятків хвилин починає нагріватися, то такий пристрій використовувати небезпечно, його потрібно терміново замінити! Теж саме потрібно зробити, якщо зарядний пристрій сильно став нагріватися під час заряджання телефону або навіть почав видавати аромати плавленого пластику.
Користуйтеся тільки оригінальним зарядним пристроєм.
2 Буває, що в мережі електроживлення будинку може статися різкий стрибок напруги. Через це в залишеній зарядці може з’явитися напруга, яка не передбачена виробником, і це теж може спровокувати загоряння.
3. Удар блискавки, звісно це тільки теоретично, але ми говоримо і про ті випадки, коли електропроводка в будинку залишає бажати кращого, вона або дуже стара, або зроблена з порушеннями, тоді удар блискавкою надішле потужний імпульс струму, і може згоріти не тільки зарядний пристрій, залишений у розетці, а й сам телефон.
Висновок
Звісно, не будемо драматизувати, але все ж таки правила безпеки ніхто не відміняв, і просто так без нагляду і на довгий час залишати зарядний пристрій у розетці я не рекомендую. Та й сам намагаюся позбутися цієї звички.
Не варто забувати і про те, щоб замінити несправну електропроводку в будинку, а для зарядки електронних пристроїв використовувати тільки оригінальні зарядні пристрої.