Чому у топових смартфонів такі маленькі акумулятори

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Поки багато маловідомих брендів оснащують середньобюджетні телефони рекордно великими батареями, популярні виробники встановлюють у флагманські пристрої відносно дрібні акумулятори. Але цьому є виправдання.

Реклама

Обсяг акумулятора в сьогоднішніх топових смартфонів може здатися невеликим порівняно з більш доступними моделями, що викликає питання у деяких покупців. Однак існують кілька причин, чому флагмани отримують відносно невеликі акумулятори.

Тонкий і легкий дизайн

Багато виробників прагнуть створювати тонкі, елегантні та ергомічні смартфони, які зручно лежать у руці. Своєю чергою це означає, що у них є обмеження на розмір і вагу компонентів, включно з акумуляторами. Найчастіше їм доводиться жертвувати саме батареями більшої ємності заради впровадження додаткових датчиків, збільшення сенсора камери, оснащення бездротовою зарядкою та інших цікавих функцій.

Загалом виробники намагаються знайти баланс між ємністю акумулятора і товщиною пристрою, щоб задовольнити запити користувачів.

Оптимізація енергоспоживання

Смартфони постійно розвиваються в технічному плані, і одним з аспектів розвитку є поліпшення енергоефективності. Нові процесори, екрани та інші компоненти споживають набагато менше енергії, ніж попередні покоління гаджетів. Це подовжує час роботи пристрою на одному заряді та дає змогу компенсувати відносно невелику ємність акумулятора.

Швидка зарядка

Багато топових смартфонів підтримують технології швидкої зарядки, які дають змогу заряджати пристрій менш ніж за годину. Тому компанії дозволяють собі встановлювати менші батареї, які можна буде перезаряджати швидше.

Управління енергоспоживанням

Програмне забезпечення смартфона також відіграє важливу роль в управлінні енергоспоживанням. Технологічні гіганти постійно покращують алгоритми оптимізації енергії, щоб пристрій більш ефективно використовував ресурси акумулятора, наприклад, шляхом обмеження фонових процесів і управління яскравістю екрана.

Найяскравіший приклад оптимізації ПЗ та енергоспоживання чипа: iPhone 14 Pro з батареєю на 3200 мАг може видати до 20 годин при перегляді веб-сторінок, Google Pixel 7 з акумулятором на 5000 мАг – всього 13 годин, а OnePlus 11, Poco F5, Xiaomi 13 Ultra з такою ж батареєю – 15,5 годин.

Очевидно, що поки що виробникам флагманських смартфонів вдається знайти баланс між ємністю акумулятора, дизайном пристрою та енергоефективністю, щоб задовольнити потреби більшості користувачів.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ