Як захистити свою мережу Wi-Fi від хакерів

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Перевага Wi-Fi в тому, що ви можете використовувати свої гаджети в будь-якому місці будинку. Хочете виходити в Інтернет за допомогою планшета, відпочиваючи на дивані? Або ви хочете завантажити останні рецепти на свій ноутбук на кухні? Чудово, все це можливо.

На жаль, така корисна річ, як Wi-Fi, як і раніше, має низку незручностей, з якими нам доводиться стикатися. Одна з них – безпека. PC World вирішили показати нам 4 способи, як захистити вашу мережу Wi-Fi від хакерів.

Реклама

Захистіть свій роутер

Перше, що вам потрібно зробити під час купівлі роутера – це забезпечити максимальну безпеку і захист. Це означає використання правильного шифрування для ваших даних, зміну пароля маршрутизатора за замовчуванням і зміну імені мережі або SSID.

Безпечно діліться

Щоб захистити вашу мережу, рекомендується тримати її подалі від усіх своїх друзів і гостей. Але що робити, коли до нас приходять гості або ми влаштовуємо вечірку і нам потрібен доступ в Інтернет? Багато маршрутизаторів дають змогу створювати дві бездротові мережі, які можуть працювати одночасно: наприклад, одну для вас, а іншу – для ваших гостей.

Перевага цього полягає в тому, що ви можете використовувати пароль безпеки для захисту вашої основної мережі та всіх під’єднаних до неї домашніх пристроїв, водночас пропонуючи своїм гостям доступ до Інтернету через другу мережу.

Оновіть підключення своїх гаджетів

Після того, як ви увімкнете шифрування та ім’я мережі, всі бездротові гаджети, підключені до мережі, будуть виключені з неї. Тому вам потрібно буде заново підключити свої пристрої.

– Деякі роутери та гаджети мають WPS або Wi-Fi Protected Setup. Це означає, що вам потрібно одночасно натиснути кнопку WPS на маршрутизаторі та кнопку WPS на пристрої, і налаштування автоматично зміняться.

Остерігайтеся шахрайських мереж

Одна з улюблених хитрощів хакерів – створення шахрайських мереж, схожих на вашу та таких, що мають схожі назви. Ось чому рекомендується час від часу використовувати такі додатки, як Network Analyzer (Apple) або Wi-Fi Analyzer (Android), або програму Windows, наприклад Vistumbler, щоб відслідковувати мережі навколо вас і швидко реагувати, якщо ви виявите повторювані або такі, що вводять в оману, назви мереж.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ