Скільки оперативної пам’яті потрібно для Windows 7, 10 і 11

Цифрові технології не стоять на місці – зростання помічене скрізь. Особливо важливий параметр – оперативна пам’ять. Під час роботи комп’ютера в ОЗП зберігається все те, з чим працює комп’ютер у цей момент. Сама операційна система, додатки, дані та багато-багато іншого. Від обсягу оперативної пам’яті залежить багатозадачність комп’ютера.

У разі, якщо ОЗП не вистачає, то система може користуватися жорстким диском, записуючи на нього ті дані, які не помістилися в ОЗП. У підсумку це призводить до уповільнення комп’ютера, адже швидкість ОЗП у багато разів вища, ніж швидкість читання і запису на постійний накопичувач, нехай навіть він твердотільний SSD.

Мій перший комп’ютер мав лише 8 мегабайт (мега-байт!), потім я збільшив цей обсяг до 16, потім до 32. Наступний комп’ютер був із 64 мегабайтами, які згодом були модернізовані до 128 і далі до 256. По наростаючій мегабайти переросли в гігабайти.

Розглянемо скільки потрібно оперативної пам’яті для тієї чи іншої версії Windows. Підписуйтесь на мій блог, якщо ви ще не підписані, а той, хто підписаний, не забувайте ставити лайк за цей простий лікнеп.

Windows 7

Паспортні дані для “сімки” такі: мінімальний обсяг ОЗП для 32 бітної ОС – 1 гігабайт, а для 64 бітної – 2 гігабайти. Максимум, що підтримує Windows 7 – 192 гігабайти оперативної пам’яті у версіях Ultimate, Professional, Enterprise. А популярні версії Home Premium і Home Basic можуть працювати максимум із 16 “гігами” пам’яті. 32 розрядна ОС підтримує 4 гігабайти відповідно.

Комфортний об’єм оперативної пам’яті в Windows 7 для звичайного користувача – 4 гігабайти, 8 уже буде для якихось особливих завдань. Два гігабайти для Windows 7 із сучасним програмним забезпеченням буде дуже мало. Не розглядатимемо Windows 8 з огляду на її низьку популярність, а перейдемо одразу до 10-ої версії.

Windows 10

Windows 10 також присутня в 32-х і 64-х бітній версії. Мінімальні вимоги до оперативної пам’яті для 32-х бітної версії – 1 гігабайт, а для 64-х – два гігабайти. Тут варто розуміти, що в 32-х бітній версії Windows 10 зараз немає жодного сенсу, така розрядність уже морально застаріла і не весь софт працюватиме на такій системі. Також потрібно розуміти, що ці дані актуальні на момент виходу Windows 10. Так, на той час 2 гігабайти ОЗП було цілком собі достатньо, зараз же ПК із сучасними додатками працюватиме дуже повільно з таким об’ємом пам’яті.

Мінімальний обсяг ОЗП для Windows 10 у 2023 році – 4 гігабайти. Комфортний – 8, а близький до ідеалу – 16 гігабайт.

Windows 11

Найостанніша операційна система Windows 11 вимагає мінімально 4 гігабайти оперативної пам’яті. Так, з таким об’ємом комп’ютер працювати буде, але не швидко. Краще, якщо на ПК буде встановлено 8 гігабайт ОЗП. А взагалі, ідеально для Windows 11 мати на борту свого комп’ютера 16 гігабайт пам’яті. Скажімо так, 8 для звичайної роботи за комп’ютером, а 16 вже для ресурсномістких завдань і, можливо, ігор.

Важливо розуміти, що швидкість роботи ПК залежить не тільки від об’єму тимчасової пам’яті, а й від інших параметрів – процесора (частота, ядра, покоління) і наявності SSD накопичувача. Навіть поставивши 32 гігабайти ОЗП, ви можете не відчути різницю, якщо інше залізо буде слабким – це стосується всіх версій операційних систем і не тільки Windows.

Якщо у звичайному ПК пам’ять можна збільшити, то в ноутбуці процес модернізації може бути неможливий – дуже часто виробники розпаюють мікросхеми пам’яті на материнській платі. Під час купівлі ноутбука (або моноблока) потрібно врахувати можливість збільшення ОЗП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я