Скільки оперативної пам’яті потрібно для Windows 7, 10 і 11

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Цифрові технології не стоять на місці – зростання помічене скрізь. Особливо важливий параметр – оперативна пам’ять. Під час роботи комп’ютера в ОЗП зберігається все те, з чим працює комп’ютер у цей момент. Сама операційна система, додатки, дані та багато-багато іншого. Від обсягу оперативної пам’яті залежить багатозадачність комп’ютера.

У разі, якщо ОЗП не вистачає, то система може користуватися жорстким диском, записуючи на нього ті дані, які не помістилися в ОЗП. У підсумку це призводить до уповільнення комп’ютера, адже швидкість ОЗП у багато разів вища, ніж швидкість читання і запису на постійний накопичувач, нехай навіть він твердотільний SSD.

Реклама

Мій перший комп’ютер мав лише 8 мегабайт (мега-байт!), потім я збільшив цей обсяг до 16, потім до 32. Наступний комп’ютер був із 64 мегабайтами, які згодом були модернізовані до 128 і далі до 256. По наростаючій мегабайти переросли в гігабайти.

Розглянемо скільки потрібно оперативної пам’яті для тієї чи іншої версії Windows. Підписуйтесь на мій блог, якщо ви ще не підписані, а той, хто підписаний, не забувайте ставити лайк за цей простий лікнеп.

Windows 7

Паспортні дані для “сімки” такі: мінімальний обсяг ОЗП для 32 бітної ОС – 1 гігабайт, а для 64 бітної – 2 гігабайти. Максимум, що підтримує Windows 7 – 192 гігабайти оперативної пам’яті у версіях Ultimate, Professional, Enterprise. А популярні версії Home Premium і Home Basic можуть працювати максимум із 16 “гігами” пам’яті. 32 розрядна ОС підтримує 4 гігабайти відповідно.

Комфортний об’єм оперативної пам’яті в Windows 7 для звичайного користувача – 4 гігабайти, 8 уже буде для якихось особливих завдань. Два гігабайти для Windows 7 із сучасним програмним забезпеченням буде дуже мало. Не розглядатимемо Windows 8 з огляду на її низьку популярність, а перейдемо одразу до 10-ої версії.

Windows 10

Windows 10 також присутня в 32-х і 64-х бітній версії. Мінімальні вимоги до оперативної пам’яті для 32-х бітної версії – 1 гігабайт, а для 64-х – два гігабайти. Тут варто розуміти, що в 32-х бітній версії Windows 10 зараз немає жодного сенсу, така розрядність уже морально застаріла і не весь софт працюватиме на такій системі. Також потрібно розуміти, що ці дані актуальні на момент виходу Windows 10. Так, на той час 2 гігабайти ОЗП було цілком собі достатньо, зараз же ПК із сучасними додатками працюватиме дуже повільно з таким об’ємом пам’яті.

Мінімальний обсяг ОЗП для Windows 10 у 2023 році – 4 гігабайти. Комфортний – 8, а близький до ідеалу – 16 гігабайт.

Windows 11

Найостанніша операційна система Windows 11 вимагає мінімально 4 гігабайти оперативної пам’яті. Так, з таким об’ємом комп’ютер працювати буде, але не швидко. Краще, якщо на ПК буде встановлено 8 гігабайт ОЗП. А взагалі, ідеально для Windows 11 мати на борту свого комп’ютера 16 гігабайт пам’яті. Скажімо так, 8 для звичайної роботи за комп’ютером, а 16 вже для ресурсномістких завдань і, можливо, ігор.

Важливо розуміти, що швидкість роботи ПК залежить не тільки від об’єму тимчасової пам’яті, а й від інших параметрів – процесора (частота, ядра, покоління) і наявності SSD накопичувача. Навіть поставивши 32 гігабайти ОЗП, ви можете не відчути різницю, якщо інше залізо буде слабким – це стосується всіх версій операційних систем і не тільки Windows.

Якщо у звичайному ПК пам’ять можна збільшити, то в ноутбуці процес модернізації може бути неможливий – дуже часто виробники розпаюють мікросхеми пам’яті на материнській платі. Під час купівлі ноутбука (або моноблока) потрібно врахувати можливість збільшення ОЗП.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ