Чи варто заряджати смартфон до повного заряду батареї

Багато суперечок виникає щодо того, чи потрібно заряджати смартфон до повного заряду акумуляторної батареї або це смертельно для телефону? Щоб розібратися в цьому питанні давайте спочатку з’ясуємо який вид акумулятора встановлений в наш смартфон.

На даний момент існує величезна безліч видів акумуляторів – це: лужні, літій-іонні, літій-полімерні, гелієві, свинцево-кислотні, нікель-метал-гібридні і так далі.

З наявних видів акумуляторів у смартфони встановлюють літій-іонний АКБ. Вони мають багато переваг перед іншими видами, а найголовніше це їхня вага.

Вони у багато разів легші за всі перераховані вище акумулятори, але при цьому в чотири рази перевершують за ємністю свинцево-кислотні.

Але завжди є “ложка дьогтю” і тут без неї не обходиться, оскільки ці батареї бояться перегріву і холоду.

При перегріванні вони руйнуються і можуть самозайматися, при охолодженні у них відбувається швидкий розряд і втрата початкових якостей по ємності, що призводить до виходу з ладу.

При фізичному пошкодженні акумулятора відбувається загоряння – це дуже небезпечно і призводить до пожежі.

Вище ми з’ясували, який вид акумулятора встановлений в наш смартфон, плюси АКБ, так само дізналися і мінуси.

Тож давайте тепер подивимося, що відбувається під час заряду до 100 %. Під час повного заряду батареї, АКБ хоч і не значно, але нагрівається, а частий 100% заряд призводить до руйнування акумулятора і виходу його з ладу.

Щоб цього уникнути фахівці рекомендують не заряджати його повністю, а зупиняти заряд на 90-95 %.

Дуже небезпечно залишати смартфон на зарядці на ніч, як ми це часто робимо, тому що в разі несправного блоку управління зарядом може статися займання АКБ і статися пожежа.

Також фахівці не рекомендують і розряджати в 0 %, це теж не хороший фактор для наших смартфонів. Але раз, два на місяць все ж необхідний розряд до 0% і заряд до 100% з метою коригування блоку управління зарядом АКБ, але це необхідно робити на малих струмах, для цього рекомендують смартфон під’єднувати до комп’ютера або ноутбука, якщо немає низькострумового блоку заряду.

Ну ось ми і дізналися, що заряджати наші смартфони до повного заряду не рекомендується, хоча це і необхідно іноді робити.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я