Як вибрати ігровий смартфон: декілька важливих параметрів

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

Чимало людей використовує свій смартфон для ігор, і це цілком зрозуміло. Якість графіки в сучасних проектах мобільного геймінгу не сильно поступається консольним зразкам. Ну як у такому разі не витратити годину-другу на битву з противниками в онлайні? Для комфортного геймінгу вам потрібен не простий апарат, а ігровий телефон. Розберемося, у чому його відмінності від звичайного Андроїда, і як правильно вибрати відповідну модель.

Що таке ігровий телефон

Відверто кажучи, ігровим може називатися будь-який смартфон, оскільки на кожен апарат ви без зусиль встановите гру. Інша справа, наскільки комфортним виявиться геймінг: чи доведеться зіткнутися з постійними лагами, чи пристрій демонструватиме стабільну частоту кадрів. Тому для ігор потрібно купувати потужний смартфон.

Реклама

Крім того, існує окрема категорія ігрових телефонів. Вони виглядають більш помітно, а їх начинка повністю заточена під геймінг, у зв’язку з чим виробник економить на інших характеристиках (наприклад, на камері). Разом з тим крім потужного заліза ви можете отримати додаткові фішки, будь то:

  • висувні курки-тригери, що виконують роль фізичних кнопок в іграх;
  • RGB-підсвічування;
  • збільшена площа розсіювання тепла, що дає змогу вичавити максимум із процесора;
  • активне охолодження завдяки вбудованому кулеру;
  • позамежний обсяг оперативної пам’яті;
  • роз’єм для дротових навушників, якого позбавлені звичайні флагмани.

Чи потрібні вони вам – вирішуйте самі. Особливого сенсу купувати заточений виключно під ігри смартфон немає, адже і звичайні моделі можуть володіти всіма необхідними характеристиками для комфортного геймінгу. Якими – дізнаєтеся далі.

Порівняння процесорів смартфонів

Головне, на що вам потрібно звернути увагу – процесор телефону. Саме від нього залежатиме рівень продуктивності, що забезпечує плавність гри. В окремому матеріалі ви можете ознайомитися з найкращими процесорами 2023 року. А в умовах обмеженого бюджету варто придивлятися до смартфонів на чипах, які набирають 500 тисяч балів в AnTuTu і більше. Таке залізо дасть змогу комфортно грати в будь-яку гру, включно з неймовірно вимогливою Genshin Impact. А ось на обсяг оперативної пам’яті сильної уваги звертати не варто, 8 Гб вам буде цілком достатньо.

Не забувайте, що продуктивність процесорів у бенчмарках буває оманливою. Деякі смартфони скидають оберти під навантаженнями, щоб уникнути перегріву. Таке явище називається троттлінгом процесора. Якщо падіння продуктивності становить понад 20% після 30-хвилинного стрес-тесту, то гріш ціна потужному чипу. Перевірити троттлінг, а також оцінити можливості смартфона в різних сценаріях, допоможуть додатки-бенчмарки з нашої добірки.

Екран для ігор на телефоні

Для комфортного геймінгу потрібен великий екран телефона (мінімум 6,3 дюйма при співвідношенні сторін 20:9). В іншому разі вам буде дуже складно влучити по потрібній сенсорній кнопці. Також ігрові смартфони оснащують матрицею з високою частотою оновлення аж до 165 Гц, що дає змогу досягти неймовірної плавності картинки. Але я не рекомендую гнатися за цим показником, оскільки в ресурсномістких іграх ви не отримаєте більше 60-90 FPS навіть з найпотужнішим процесором. Тому цілком вистачить 90-120 Гц.

А ось на що варто окремо звернути увагу, так це на частоту дискретизації сенсорного шару. Вона впливає на чуйність при натисканні на екран, і про дану характеристику ми говорили в тексті про тачскріни смартфонів. Намагайтеся вибирати моделі з частотою дискретизації від 240 Гц і вище. А ще не забувайте активувати підвищену чуйність у налаштуваннях ігрової утиліти, яка є майже на всіх моделях.

Яка має бути батарея в телефоні

Ігри на смартфоні вимагають великих ресурсів не тільки процесора, а й акумулятора. Під навантаженнями батарея набагато швидше втрачає свій заряд. Тому в разі, якщо ви хочете купити ігровий телефон, звертайте увагу на моделі з акумулятором на 5000 мАг і більше.

Якщо батарейка у девайса так собі, але всі інші характеристики – топ, ви маєте знайти компроміс у вигляді підтримки смартфоном швидкої зарядки потужністю на 60 Вт і вище, щоб у стислі строки відновити енергію і продовжити битву в онлайні.

Скільки коштує ігровий телефон

Якщо ви купуєте телефон не на один рік і плануєте грати не в “три в ряд”, а в 3D-шутери на кшталт Call of Duty Mobile або аніме-тайтли на кшталт Genshin Impact, будьте готові витратити від 10-15 тисяч гривень, оскільки жоден виробник не встановить потужне залізо в дешевий пристрій.

При цьому діапазон 10-15 тисяч охоплює не суто ігрові моделі, а універсальні девайси, які просто мають досить спритний процесор. Якщо ви шукаєте саме геймерський телефон з курками-тригерами та іншими фішками, готуйтеся викласти не менше 15-20 тисяч.

Найкращі смартфони для ігор у 2023 році

Отже, вимоги висунуто, і тепер час розібратися, який телефон кращий для ігор. З цією метою розглянемо 5 моделей за ціною від 10 до 30 тисяч гривень, які можна купити у 2023 році:

  • POCO X5 Pro. Це недорогий телефон для ігор, оснащений процесором Snapdragon 778G. Його результат в AnTuTu – понад 500 тисяч балів, а крім високої продуктивності апарат порадує акумулятором на 5000 мАг і 108-мегапіксельною камерою.
  • Xiaomi 12T. Фішкою наступного смартфона є екран, що має роздільну здатність вище FullHD+. Девайс пропонує процесор Dimensity 8100 в модифікації “Ultra” з результатом 800 тисяч балів в AnTuTu. Також у вашому розпорядженні непогана камера і 120-ватна зарядка.
  • OnePlus 10T. Смартфон, що працює на ще більш потужному процесорі Snapdragon 8+ Gen 1, чий результат в AnTuTu перевалює за позначку в мільйон балів. Навздогін ви отримуєте 50-мегапіксельну камеру з оптичною стабілізацією і підтримку 150-ватної зарядки.
  • ROG Phone 6. По-справжньому ігровий смартфон від компанії ASUS на процесорі Snapdragon 8+ Gen 1. Серед його фішок RGB-підсвічування, висувні курки, продумане до дрібниць охолодження, екран 165 Гц і 12 Гб оперативної пам’яті в базовій версії.
  • REDMAGIC 8 Pro. Можна з упевненістю сказати, що це – найкращий телефон для ігор. Він працює на найпотужнішому мобільному процесорі Snapdragon 8 Gen 2 (1,3 мільйона балів в AnTuTu), має акумулятор на 6000 мАг, купу геймерських фішок і заховану під екран фронталку.

Кожен із цих ігрових смартфонів пропонує максимальну продуктивність за свої гроші, а також оснащується всіма необхідними характеристиками для комфортного геймінгу. В кінцевому підсумку все залежить від того, скільки ви готові витратити на покупку девайса. Що більший бюджет, то кращий смартфон.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ