Як вибрати зарядний пристрій для смартфона – декілька порад

UPG

Незважаючи на величезний вибір дешевих зарядок, до купівлі цього пристрою варто підійти з розумом. Неякісна зарядка, куплена за копійки, працюватиме не так ефективно, як оригінал, і може навіть зіпсувати гаджет.

Як вибрати зарядку

1. Роз’єм

Загалом існує три роз’єми.

 • Lightning – зустрічається в айфонах.
 • USB Type-C – підходить для флагманів на операційній системі Андроїд і скоро буде зустрічатися в айфонах.
 • MicroUSB – заряджає застарілі та бюджетні гаджети на Андроїді.
  Зарядний пристрій варто купувати з тим роз’ємом, який підходить смартфону. Дізнатися роз’єм гаджета можна за зовнішнім виглядом, також він вказується в характеристиках.

2. Потужність заряду

Щоб зрозуміти, яка потужність заряду потрібна вашому смартфону, найпростіше подивитися значення на оригінальному адаптері. Вас буде цікавити розділ Output. На адаптері буде вказана або сама потужність, або значення напруги і сили струму. У другому випадку, щоб дізнатися потужність, потрібно буде перемножити ці характеристики.

Знаючи потужність заряду, яка потрібна смартфону, вже можна підібрати зарядний пристрій. Щоб гаджет заряджався швидко, потужність зарядки має бути або дорівнювати, або бути вищою за ту, яка потрібна смартфону.
Потужність самої зарядки, яка продається комплектом, вказується на адаптері, упаковці або в характеристиках.

3. Швидка зарядка

Щоб смартфон можна було швидко заряджати, він має підтримувати швидку зарядку, а сам зарядний пристрій – підтримувати потрібний стандарт.

Серед найпоширеніших стандартів можна виділити:

 • Power Delivery – підходить для смартфонів із роз’ємом USB Type-C і айфонів восьмої серії та молодших.
 • Quick Charge – підходить для більшості гаджетів.
 • Adaptive Fast Charging і Super Fast Charging – підходять для гаджетів Samsung.
 • Причому останній стандарт підтримують переважно останні флагмани.
 • Huawei Fast Charge і Huawei Super Fast Charge – призначені для смартфонів Huawei і Honor.
 • VOOC Charge, SuperVOOC Charge і SuperDart Charge – перший зустрічається в застарілих моделях, другий і третій у сучасних флагманах.
 • Warp Charge – зустрічається в смартфонах OnePlus.

Під час вибору зарядного пристрою переконайтеся, що він підтримує той стандарт, який вказано в характеристиках смартфона. Більшість сучасних моделей підтримують технологію Quick Charge, вона найпопулярніша.

4. Знаки якості

Щоб зарядний пристрій не нашкодив смартфону, найпростіше взяти оригінальний адаптер і кабель. Тоді можна буде взагалі не переживати.

Якщо ж ви не хочете переплачувати за бренд, під час купівлі зарядки переконайтеся в її якості та надійності. Це можна зробити за такими критеріями:

 • Перевірте, чи є бренд зарядки в списку ліцензованих аксесуарів виробника смартфона.
 • Переконайтеся, що у продукції є маркування та сертифікати якості незалежних міжнародних організацій. Про це свідчать позначки РСТ, ЕАС, UL, CSA, CE, ETL, ENERGY STAR, RoHS або FCC.
 • Чи поширюється на продукцію гарантія якості. Якщо пристрій зламається до закінчення терміну служби, то виробник поверне гроші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я