Ми знаємо, що від деяких звичок важко позбутися. Особливо, коли мова йде про улюблений усіма мобільний телефон! Ми не хочемо порушувати вашу зону комфорту, але вважаємо, що важливо підняти цю тему. Адже на кону ваше здоров’я! І якщо всі експерти сходяться на думці, що зменшувати яскравість екрану потрібно, то аж ніяк не для того, щоб дратувати користувачів. Насправді, щоб покращити своє самопочуття і краще захистити очі, не вимикайте автоматичну яскравість… замість того, щоб постійно тримати її на максимумі. Ось чому.
Як ви, напевно, вже знаєте, більшість мобільних телефонів, розроблених Samsung, Xiaomi, Motorola або Huawei, мають функцію під назвою “автоматична яскравість”. Ви, напевно, вже бачили її: вона автоматично зменшує або збільшує яскравість екрану залежно від умов освітлення місця, де ви перебуваєте. Так, наприклад, коли ви користуєтеся смартфоном у дуже світлому місці, наприклад, на вулиці, рівень освітлення є найвищим, щоб ви могли коректно переглядати всі іконки на екрані, ваші повідомлення або сповіщення, серед іншого. Звичайно, ввечері, якщо кімната дуже тьмяно освітлена, яскравість буде значно знижена, вдвічі або більше.
Ну, тут треба сказати, що ця функція дуже неоднозначна. Оскільки вона активована за замовчуванням, деякі люди люблять користуватися нею, щоб не ускладнювати собі життя. Вони довіряють їй і дозволяють їй керувати цим аспектом. З іншого боку, інші здаються більш темпераментними. Багатьох користувачів Android ця функція не влаштовує і вони вважають за краще взагалі її вимкнути. Іншими словами, вони самі обирають рівень яскравості свого екрану. Хороша чи погана ідея? На думку експертів, така практика далеко не корисна. Більшість користувачів швидко звикають виставляти її на максимум. Вони помилково вважають, що це комфортно!
Проте, як не дивно, багато хто з них скаржиться на втому очей або головний біль. Це не дивно, особливо якщо ви проводите багато годин вночі (або рано вранці) перед мобільним телефоном. І, на додаток до цих наслідків для здоров’я, вони також часто виявляють, що час автономної роботи їхнього смартфона значно скоротився. Знову ж таки, цілком природно, що батарея розряджається швидше, коли екран постійно працює на максимальній яскравості. В результаті ви виявляєте, що заряджаєте телефон кожні чотири-шість годин! У цьому немає нічого дивного: якщо ви збережете автоматичне налаштування яскравості, всі ці незручності залишаться в минулому.
Незалежно від того, чи це Android, чи iOS, для збереження здоров’я ваших очей найкраща яскравість екрану повинна бути близько 30% або менше в приміщенні (або в темній кімнаті) і 50% або 60% на відкритому повітрі при сонячному світлі. На вулиці бажано навіть використовувати режим адаптивної яскравості екрану, це дуже корисно. Але в ідеалі, завжди було б розумніше дозволити автоматичному регулюванню яскравості робити свою роботу. Вона запрограмована так, щоб краще справлятися з різними умовами освітлення, щоб полегшити вам життя. Так чому б і ні?
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…