Мобільний інтернет у великих містах працює досить добре, але за слушної нагоди люди користуються відкритими Wi-Fi точками, наприклад, у кафе і будь-якому іншому громадському місці.
По Wi-Fi буде і швидкість вища і трафік не потрібно витрачати. Знаю людей, які використовують тариф з мінімальним пакетом мегабайт – у великому місті знайти відкриту Wi-Fi мережу не складе труднощів. Але мало хто знає, що не завжди використання чужої мережі буде безпечним. Поговоримо про три небезпеки, які можуть чекати на вас під час використання публічного Wi-Fi.
Трапляються ситуації, коли зловмисники зламують комерційні роутери і MESH системи заради досягнення своїх цілей. Ви підключилися до мережі, відкрили потрібний вам сайт, ввели логін і пароль. А далі? А далі нічого – на вихідний сайт ви вже не потрапляєте, а у вас у браузері відкрився підроблений сайт, який зовні нічим не відрізняється від шуканого.
Такий метод називається підміною DNS – URL-адреса сайту зберігається, але зловмисник скопіював дизайн і таким чином дізнається ваші паролі. Ви думали, що ввели свій логін і пароль на справжньому сайті, а він виявився підробленим. Захиститися досить просто. Як правило, хакери підробляють тільки головну сторінку і форму авторизації. Перед тим як увійти на сайт, перевірте, чи працюють інші сторінки та функціонал сайту. Але цей спосіб тільки непрямий і не врятує від повного проксування сайту. Звідси висновок: краще не авторизовуватися на важливих сайтах через сумнівні мережі.
Переважна більшість сайтів і додатків працюють через безпечне з’єднання за допомогою сертифіката SSL. Але якщо ви відвідуєте сайт без сертифіката (в адресному рядку, зазвичай, є повідомлення у вигляді перекресленого замочка), то будь-які дані, які ви вводите, теоретично, можуть бути перехоплені всередині мережі Wi-Fi.
Але і тут не варто втрачати пильність – не всі сайти і додатки можуть використовувати високий рівень шифрування. Не рідкісні випадки, коли і захищений трафік може бути перехоплений.
Одразу хочу заспокоїти – якщо у вас сучасний смартфон або ноутбук з Windows 10 (11), і використовуєте рекомендовані параметри безпеки, то турбуватися нема про що. А ось якщо ви використовуєте морально застарілі девайси, то варіант злому вашого пристрою через публічний Wi-Fi можливий. Адже підключаючись до будь-якої мережі, операційна система відправляє і приймає найрізноманітніші дані.
У разі, якщо в програмному забезпеченні є вразливість, яка відома хакеру, то пристрій може бути заражений. А далі все залежить від того, що так званий “мережевий хробак” може зробити з вашим гаджетом. Від крадіжки конфіденційних даних до використання пристрою для своїх цілей.
Вищевказані небезпеки рідкісні, але водночас можуть бути. Особливу небезпеку може становити те, що після підключення до Wi-Fi відкривається вікно браузера, і вам пропонують завантажити і встановити якийсь додаток. Давши йому всі дозволи, він може робити на вашому пристрої практично все, що завгодно.
А ось ситуація, коли ви прийшли до свого улюбленого торговельного центру, вибрали Wi-Fi мережу зі звичною назвою, а під’єдналися… До іншої мережі, яку створив якийсь хитрун із мобільним роутером у рюкзаку. Така мережа вважається особливо небезпечною для підключення.
WhatsApp припинить підтримку деяких застарілих версій Android-смартфонів. Як пояснив наш експерт, причиною стало припинення Google…
Компанія Samsung готується до випуску Galaxy M16 5G, наступника моделі M15 5G. Ексклюзивні рендери, опубліковані…
На проблеми з доступом до сервісу компанії OpenAI поскаржилися користувачі зі США, а також з…
Дизайнер і автор YouTube-каналу 4RMD пофантазував на тему того, яким може бути наступний флагманський смартфон…
На початку 2024 року хусити з Ємену випустили ракету по вантажному судну Rubymar у Червоному…
Apple, схоже, прийняла рішення відкласти використання 2-нм технології TSMC для нових моделей iPhone, зокрема, для…