Чи можна здати за гарантією вологозахищений смартфон, якщо він не працює після падіння у воду

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Для багатьох людей важливою характеристикою при виборі смартфона є його сертифікація за одним зі стандартів вологозахисту. Її наявність свідчить про те, що за певних умов пристрій можна занурювати в рідину, не турбуючись про подальшу працездатність. Однак чи поширюється безоплатне гарантійне обслуговування виробника на випадок, якщо телефон впав у воду і не вмикається, чи тут є якийсь підступ?

Вологозахищені смартфони з IP67 або IP68

Найпоширеніші стандарти вологозахисту – IP67 і IP68. Букви в назві розшифровуються як Ingress Protection, що в перекладі означає “захист від проникнення”. Цифри символізують ступінь того самого захисту: перша – для сторонніх предметів, друга – для прісної води. Зверніть увагу, що йдеться не про будь-яку рідину.

Реклама

Відмінність між IP67 і IP68 виражається в часі, який смартфон проводить під водою на глибині мінімум 1 метр під час тестування. У першому випадку – 1 хвилина, у другому – 30. Ось і вся різниця. Стандарти IP53 або IP54 є свідченням захисту від бризок, але не більше того.

Щоб отримати сертифікат вологозахисту, смартфон (точніше партія) має пройти лабораторне тестування. Не пройшов – не отримав позначку IP. При цьому фактично смартфон може бути вологозахищеним навіть без заповітного сертифіката, якщо виробник просто відмовився платити гроші за зайві бюрократичні процедури.

Гарантія, якщо телефон впав у воду

З приводу гарантії на смартфони ходить багато суперечок, і ми навіть присвячували цій темі окремий матеріал. Якщо коротко, то безоплатне обслуговування надається тільки в разі дотримання умов експлуатації, які заявлені виробником. IP67 або IP68 – це лише сертифікат, а всі нюанси описуються під виносками. Погляньте, що говорить Xiaomi, заявляючи вологозахист IP68:

Водостійкість протестована за таких умов: занурення в статичну прісну воду на глибину до 1.5 метрів упродовж не більше ніж 30 хвилин із дельтою температури між водою і пристроєм до 5°C. Ці характеристики водостійкості пов’язані з певними умовами тестування в лабораторному середовищі, що не відповідають умовам звичайного використання споживачами. З цієї причини цей ступінь захисту не гарантується в умовах, що відрізняються від тестових.

Звертає на себе увагу чесність виробника, який чорним по білому пише: умови тестування не відповідають умовам звичайного використання споживачами. Словом, можете навіть не сподіватися на надання гарантійного обслуговування в разі виходу смартфона з ладу після контакту з водою. Адже, як правило, контакт відбувається при падінні пристрою в рідину або під час полоскання під краном. Подібні приклади не відповідають сценаріям тестування.

При цьому деякі горе-юристи, маніпулюючи різними законами, вводять споживачів в оману, заявляючи, ніби вихід вологозахищеного смартфона з ладу після контакту з водою – свідчення того, що товар не відповідає характеристикам. Але в даному випадку в наявності, скоріше, професійна невідповідність.

Вода в телефоні – що робити

В окремому матеріалі ми говорили про план дій у ситуації, якщо телефон впав у воду. У контексті розмови про гарантію варто позначити 3 приклади, коли ви можете розраховувати на безкоштовне обслуговування:

  • під час діагностики не було виявлено проникнення рідини в корпус пристрою (визначається за допомогою індикатора, захованого всередині);
  • ви надали доказ (наприклад, відео), що вихід смартфона з ладу стався після його контакту з водою в умовах, які відповідають заявленим випробуванням;
  • виробник або магазин надає розширене обслуговування, що передбачає безкоштовний негарантійний ремонт (так, і таке буває).

Як ви розумієте, довести, що смартфон було занурено в статичну воду без домішок на глибину до 1 метра, і він пробув там не більше 30 хвилин, практично неможливо. Навіть якщо сам процес ви знімете на відео, проілюструвати відсутність різниці температури рідини і пристрою буде, м’яко кажучи, важко. Тому ще раз: забудьте про гарантію, якщо телефон впав у воду і не вмикається.

Навіщо потрібен вологозахист смартфона

Добре, мріяти про гарантійне обслуговування ми перестали. Але навіщо тоді потрібна вологостійкість смартфона? Тут ми маємо справу з палицею з двома кінцями. З одного боку, це дійсно не більше ніж маркетинг з практичного погляду, з іншого – проходження тестів підтверджує, що шанс виходу вологозахищеного телефону з ладу після контакту з водою нижчий, ніж у випадку з пристроєм без сертифіката.

А взагалі, незалежно від заявлених характеристик намагайтеся користуватися своїм Андроїдом якомога акуратніше, не допускаючи ні потрапляння води, ні падіння з висоти. Прямі руки – запорука вашого спокою і тривалої експлуатації смартфона без нарікань.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ