Статті

Топ-5 помилок під час використання смартфона, які можуть прискорити його поломку

Share
Час читання: 3 хв.

У зв’язку з такою широкою поширеністю смартфонів гостро постає питання про те, як правильно їх використовувати, щоб вони прослужили довше? Давайте розглянемо помилки, через які смартфон може зламатися і як робити не потрібно, щоб цього не сталося.

1. Падіння смартфона

  • “Приходячи з роботи втомленим, він недбало кидає свій смартфон на ліжко або стіл”
  • “Дістаючи з сумочки помаду, вона випадково впустила смартфон прямо на паркет”

Чи впав смартфон випадково, чи був кинутий на відносно м’яку поверхню, у будь-якому разі, це не є добре.

Смартфон – це технічно складний пристрій, він містить у собі велику кількість електроніки та тендітних компонентів: різноманітні датчики, камеру з кількома рухомими лінзами, акумулятор, динаміки, складний багатошаровий дисплей і так далі.

Навіть якщо після падіння смартфон не зламався, всередині (на платі) або зовні (на дисплеї) можуть утворюватися мікротріщинки, які з часом розростатимуться та зрештою призведуть до поломки. Під час падіння компоненти смартфона поглинають енергію удару на себе і поступово руйнуються.

2. Потрапляння смартфона під воду

Сучасні смартфони, в середньому і топовому сегменті мають захист від води і пилу, наприклад IP67/IP68. Смартфони з таким ступенем захисту можуть потрапити в прісну воду на короткий час і з ними нічого не станеться. Однак, якщо ваш смартфон не має такого захисту від води, потрібно подбати про те, щоб на нього і особливо всередину не потрапляла вода.

Якщо таке станеться, то електронні плати та контакти почнуть корозувати та окислюватися, що призведе до їхнього руйнування та необхідності дорогого ремонту.

Якщо смартфон випадково потрапив у воду, необхідно якнайшвидше повністю відключити його і терміново нести в сервісний центр для прочищення.

3. Сильно тиснути на екран

Мабуть, деякі користувачі вважають, що чим сильніше ткнути в екран дисплея, тим краще він відреагує.

Це так не працює! Ба більше, надто сильні натискання на екран посприяють поломці складного дисплея смартфона й утворенню на ньому сіруватих або жовтуватих плям.

Екран смартфона, це багатошарова деталь і за сильного механічного впливу можна пошкодити чутливий сенсор.

На ілюстрації можна звернути увагу на те, що дисплей смартфона це не просто шматок скла, а надскладний пристрій. Не потрібно тикати і сильно тиснути на екран, достатньо легкого дотику.

4. Перегрів смартфона

Перегрів смартфона може статися як мінімум з двох причин. По-перше, якщо довго використовувати смартфон з важкими програмами відеомонтажу або іграми, а ще якщо він перебуває в цей час у чохлі. Смартфон при такому розкладі може сильно нагріватися і навіть “обпалювати” руки.

По-друге, якщо смартфон залишений поблизу до нагрівальних приладів або залишений на сонці. До чого може призвести перегрів смартфона? Насамперед, перегрів смартфона негативно впливає на акумулятор смартфона, якщо сказати просто, то за сильного нагрівання в акумуляторі починають відбуватися хімічні процеси руйнування та деградації акумулятора.

Щоб акумулятор прослужив довше, необхідно знімати чохол під час заряджання, під час використання важких програм і ніколи не залишати смартфон на сонці та поруч із нагрівальними приладами.

5. Завантажувати піратські програми або файли

Багато хто вирішує заощадити і завантажує піратські файли або програми, наприклад ігри, музику і фільми.

Це загрожує тим, що разом із таким файлом або програмою можна занести на смартфон шкідливий вірус, який може пошкодити ваші файли, передати їх зловмисникам або вимагати з вас гроші за розблокування такого смартфона.

Щоб цього не відбувалося, завантажуйте додатки з офіційних магазинів додатків, як-от Google Play та AppStore. Не завантажуйте піратські програми та файли і не переходьте за сумнівними посиланнями.

На цьому поки що все. Які неправильні дії знаєте ви?

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    7 маловідомих функцій Telegram, які полегшать ваше користування месенджером

    Телеграм давно став одним із основних месенджерів в Україні, та й не тільки. Він потихеньку…

    24.11.2024

    Passion UA забезпечили участь у Shanghai Major, подолавши найуспішнішу команду в історії

    Сьогодні хочу поділитися крутою новиною про нашу українську команду Passion UA. У неділю вони видали…

    24.11.2024

    Galaxy S25 Slim отримає найкращу камеру у серії S25

    Новими подробицями про майбутню тонку версію Samsung Galaxy S25 поділився відомий інсайдер Ice Universe. Він…

    24.11.2024

    Смартфон iPhone 16 випередив Galaxy S24 Ultra і iPhone 15 у рейтингу камер DxOMark

    Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…

    23.11.2024

    Logitech G випускає нове покоління мишей серії PRO, розроблених разом із найкращими кіберспортсменами світу

    Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…

    23.11.2024

    Проблеми з виробництвом можуть змусити Samsung скасувати Exynos 2600

    Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…

    23.11.2024