Статті

Чи потрібно заклеювати камеру на ноутбуці

Share
Час читання: 3 хв.

Великий брат і його всевидюче око – справжній кошмар для багатьох із нас. Як показує практика, деякі користувачі занадто педантично ставляться до питань своєї безпеки в Мережі. Це стосується і прихованого стеження за юзерами через будь-які камери, встановлені в девайсах. Чи справді потрібно замислюватися про вразливості фото- і відеокамер? Чи все це дешеві байки? Спробуємо розібратися.

Чи варто боятися шпигунства звичайному користувачеві?

Якщо поглянути на питання з погляду логіки, то давайте будемо чесними самі з собою. Та кому ми з вами потрібні в цьому величезному цифровому світі? Таких самих користувачів, як ви, в мережі налічується занадто багато, щоб виділяти когось конкретного. З іншого боку, яким тоді чином ми з вами можемо спостерігати злиті оголені фотографії якоїсь популярної актриси?

Медійні особистості потрапляють під приціл зловмисників досить часто, але знову ж таки, у нас чомусь досі немає фотографій з особистої колекції абсолютно кожної знаменитої людини. Річ у тім, що хакерам набагато простіше і вигідніше отримати конфіденційну інформацію про ті ж банківські рахунки. Навіщо вступати в контакт із жертвою і вимагати в неї гроші, щоб витік не потрапив на простори інтернету? Найпростіше підсунути фішингову форму для покупки або ж відстежити натискання клавіш, а потім отримати доступ до електронних грошей.

Інша річ, звісно, коли питання має суто естетичний характер і гроші не стоять на чільному місці. У такому разі побоюватися дійсно варто, але знову ж таки не пересічному обивателю. Доти, доки про ваше існування знає тільки кілька сотень людей – переживати нема про що. Так, браузери і деякі програми намагаються дізнатися про нас усе більше, але відеозйомка не принесе їм жодної користі.

А що щодо знаменитостей?

Найяскравіший приклад – Марк Цукерберг і його Twitter. Якщо придивитися, то можна побачити, що на фотографії заклеєна не тільки камера, а й мікрофон. Воно не дивно для людини, яка регулярно дрейфує в десятці найбагатших людей світу за версією Forbes – ми б теж так ретельно ставилися до своєї безпеки. До того ж питання про приховане стеження і прослуховування вирішується за допомогою маленького шматка скотчу. Принаймні, щодо наявних девайсів.

Інший популярний приклад – директор FBI Джеймс Комі, який зізнався, що заклеює камеру на ноутбуці. За його словами, закривати камеру на девайсі – це теж саме, що закривати вхідні двері на замок. Ніхто ж не залишає їх відчиненими, вірно?

На закритих форумах можна навіть зустріти трояни на кшталт BlackShades, які продаються у відкритому доступі та їхня вартість перебуває на цілком демократичному рівні. Від 40$ і вище.

Так що в підсумку?

За підсумком ми отримуємо, що людям, які крутяться в медійному просторі, можна і навіть потрібно наслідувати приклади вищезазначених знаменитостей. До того ж, зробити це досить просто. Можна навіть підійти до питання з естетичного боку і замовити за копійки лаконічну кришку для камери, яка впишеться в дизайн і може в разі потреби відкриватися.

Пересічному користувачеві в 99.9% випадків нічого не загрожує. Але чим чорт не жартує, вірно? До того ж з кожним роком можна спостерігати, як у мережі з’являються статті про те, що навіть великі компанії без відома користувачів збирають про них будь-які дані. Взяти, наприклад, нещодавно гучний конфлікт про Epic Games Store, який потайки моніторив ваших друзів в інших ігрових лаунчерах. Безумовно, це далеко від стеження за допомогою камери, але якщо навіть корпорації-гіганти сунуть свій ніс куди їм не варто, то що зупиняє приватних осіб?

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Південна Корея створює суперника TSMC: що це означає для ринку чіпів

    Південнокорейська промисловість має намір створити Корейську компанію з виробництва напівпровідників (KSMC), аналогічну тайванській TSMC, для…

    28.12.2024

    “Запусти що-небудь”: нова функція YouTube для Android

    YouTube тестує нову функцію на Android: "плаваючу кнопку дії" (FAB) з написом "Відтворити що-небудь". Ця…

    28.12.2024

    В ЄС набрала чинності заборона на гаджети без USB-C

    З 28 грудня в ЄС набуває чинності директива 2022/2380, затверджена в ЄС у жовтні 2022…

    28.12.2024

    Захист на новому рівні: Galaxy S25 Ultra із Gorilla Armor 2-го покоління

    Компанія Samsung готується представити свою нову серію смартфонів Galaxy S25, а інформатори продовжують розкривати характеристики…

    28.12.2024

    iPhone 17 Pro отримає компактніший динамічний острів

    Чутки про майбутню модель iPhone 17 Pro говорять про низку нових функцій і змін у…

    28.12.2024

    GeForce RTX 5080 буде не просто дорогою, а неймовірно дорогою

    YouTube-блогер під ніком Vex опублікував скріншот австралійського ритейлера з переліком відеокарт GeForce RTX 5080. У…

    28.12.2024