Що не можна робити якщо смартфон упав у воду або намок

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Зараз смартфон є майже в кожного і часто трапляється так, що гаджет контактує з водою, що може негативно позначитися на його роботі. Я чув безліч історій про те, як телефони падали в калюжу, унітаз або навіть каструлю з супом. Хтось забуває вийняти смартфон з кишені, перед тим як закинути речі в пральну машину, хтось полюбляє полежати з телефоном у ванній, ну і, мабуть, кожен торкався гаджета мокрими руками, проливав на нього щось або потрапляв з ним під дощ. Незалежно від моделі телефону контакт з рідиною небажаний.

Реклама

Не перевіряйте працездатність смартфона

Якщо телефон впав у воду або сильно намок, то його потрібно відразу вимкнути. Коректно працювати після такого випробування гаджет, ймовірно, не буде. Влаштовуючи перевірку працездатності смартфона ви ризикуєте погіршити ситуацію і навіть спровокувати коротке замикання.

Смартфони влаштовані таким чином, що їхні деталі миттєво пропускають воду. Не варто вмикати телефон або ставити його заряджатися, поки ви не впевнені, що він висох.

Не підключайте промоклий смартфон до електромережі – це може призвести до короткого замикання.

Не сушіть смартфон у мікрохвильовці або на батареї

У мікрохвильовій печі телефон сушити в жодному разі не можна. Під впливом високочастотного електричного поля, яке утворюється в мікрохвильовці, мікросхеми телефону згорять, а металеві деталі заіскрять. Достатньо кілька секунд перебування смартфона у ввімкненій мікрохвильовці, щоб він перестав працювати. Крім того, мікрохвильовка теж може прийти в непридатність, особливо якщо корпус смартфона металевий.

Можна розташувати телефон неподалік від обігрівача або батареї, щоб він швидше просох, але краще не квапити цей процес. Не кладіть смартфон на батарею, якщо не хочете, щоб він вийшов з ладу.

Не сушіть смартфон феном або пилососом

Перша думка, яка багатьом спадає на думку, – взяти в руки фен і просушити ним промоклий гаджет. Але робити це категорично не раджу, так ви тільки заженете воду глибше.

А потік гарячого повітря з фена може зіпсувати промоклу електроніку і навіть розплавити пластикові деталі смартфона.

Трясти телефон, намагаючись позбутися зайвої вологи, теж погана затія. Якщо вода вже просочилася вглиб, то витрусити її все одно не вийде. Так ви тільки розподілите рідину по всьому смартфону.

Є порадники, які рекомендують скористатися пилососом. Так дійсно можна витягнути зі смартфона воду, але робити це потрібно не поспішаючи і дуже обережно. В іншому разі ви зробите тільки гірше і пошкодите динамік.

Контакт із водою є випробуванням для будь-якої електроніки. У промоклих смартфонів найчастіше страждають динаміки та дисплей. Більшість скарг пов’язані з виникненням різного шуму, зникненням звуку з динаміка або мікрофона, а також появою смуг і плям на екрані та проблемами з роботою сенсора.

Якщо після самостійного сушіння ви виявили якісь проблеми в роботі смартфона, то краще одразу віднести його до сервісного центру та розповісти фахівцеві з ремонту, що сталося з телефоном і які дії ви зробили, перш ніж звернутися до професіонала.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ