У яких випадках інформація на флешці може зникнути

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

А чи знаєте ви, що звичайна флешка дуже ненадійна? Зручний і компактний накопичувач може вас підвести в будь-який момент – можна залишитися як без своїх файлів, так і без самого пристрою. Але буває й таке, що флешка може працювати 10 років і більше – тут як пощастить.

Реклама

Конструктивно флешка складається з контролера, кількох деталей обв’язки і мікросхем пам’яті, яких може бути 1 або кілька – все залежить від обсягу накопичувача.

То чому флешка може вийти з ладу?

1. Різкий стрибок напруги під час підключення до ПК або вплив статичної напруги. З ладу можуть вийти як елементи обв’язки, так і контролер. Як правило, така флешка підлягає ремонту в сервіс центрі (якщо візьмуться), і дані в більшості випадків вдасться зберегти.

Але трапляються флешки, в яких контролер знаходиться всередині мікросхеми пам’яті – тут без варіантів ремонт просто неможливий. Дані буде втрачено.

2. Збій мікропрограми (прошивки) контролера. Усередині контролера є записаний на заводі код, який керує пристроєм. Найчастіше прошивку можна відновити самостійно за допомогою спеціального софта, який підбирається під модель USB-накопичувача.

Можна зробити в домашніх умовах, тільки обережно – контролер не любить частої зміни прошивки, і подібна процедура може викликати апаратний збій.

3. Вплив електромагнітного випромінювання, до якого перші USB-накопичувачі були дуже сильно схильні. Досить місяць покататися в електротранспорті (метро, тролейбус, трамвай, електричка) і можна втратити дані зі свого пристрою. Свого часу навіть спеціальні чохли для накопичувачів продавалися.

4. Знос флеш-пам’яті. Інформація зберігається всередині мікросхем у мікроскопічних комірках у вигляді електричного заряду. Комірки мають свій ресурс, після вироблення якого вони не можуть утримувати заряд.

Розумний контролер віртуально виключає такі блоки для запису, але коли їх стає забагато, накопичувач починає гальмувати, і є ризик втрати збережених даних. На жаль, ресурс флешки передбачити складно – якщо часто користуєтеся таким накопичувачем, то краще міняти флешку приблизно раз на рік.

5. Зовнішні впливи на накопичувач. Сирість – ворог флешки. Навіть якщо зовні корпус пристрою цілий, це не означає, що з ним усе нормально. Це залежить від умов експлуатації.

Краплі вологи можуть змінити робочі параметри деталей обв’язки, що призводить до виходу накопичувача з ладу. Вібрації та падіння також негативно впливають на будь-який пристрій. Прийшли з морозу? Зачекайте 30-40 хвилин, поки флешка відігріється. Це працює для будь-якої техніки.

6. Пошкодження файлової системи. Буває, що під час під’єднання до ПК флешка не читається і потребує форматування. Стався збій у файловій системі, який міг трапитися через різні чинники – як через помилки контролера, так і через неправильну експлуатацію накопичувача, наприклад, якщо ви витягували пристрій під час запису файлів.

Пам’ятайте! Будь-яка флешка або карта пам’яті не призначена для тривалого зберігання файлів. Для цього використовуйте класичний HDD-накопичувач. Навіть якщо ви відзняли багато фото на фотоапарат, це не означає, що вони мають зберігатися на карті пам’яті – краще відразу ж скопіювати дані на інший пристрій.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ