Статті

Як перевірити реальну ємність карти пам’яті

Share
Час читання: 2 хв.

Карти пам’яті можуть підробляти, через що зазначена на упаковці ємність не відповідатиме реальній. Розповімо, як визначити підробку і дізнатися справжній обсяг купленої карти пам’яті.

Дешеві карти пам’яті невідомих брендів часто виявляються підробленими. Виробники завищують їхню ємність у зазначених характеристиках, але на ділі вона виявляється набагато меншою. Наприклад, SD або microSD-карта на 128 ГБ вміщує тільки 32 ГБ файлів. При цьому на комп’ютері або телефоні відображатиметься те значення, яке вказав виробник. У результаті власник ризикує втратити дані під час перенесення, оскільки сам пристрій вважатиме перенесення успішним. Але під час спроби відкрити файли виявиться, що вони пошкоджені, оскільки не перемістилися через неправильно зчитаний обсяг.

З цієї причини важливо відразу перевіряти сумнівні карти пам’яті, щоб не зіткнутися з втратою важливих файлів. Зробити це можна за допомогою безкоштовних програм, які є як на комп’ютер, так і на смартфон.

Важливо знати! Виконувати перевірку варто на порожній карті пам’яті, оскільки сама перевірка являє собою процес “запису-читання”. Це означає, що програми повністю забивають карту файлами, після чого перевіряють, скільки з них вдалося зчитати – на який обсяг даних карта в реальності розрахована.

Як перевірити реальну ємність карти пам’яті на комп’ютері?

Комп’ютерні програми для перевірки зарекомендували себе надійнішими, дієвішими і придатнішими для цієї мети – процес перевірки займає багато часу, тому швидше і простіше виконувати його на комп’ютері. Ось список найпопулярніших і безкоштовних утиліт, щоб перевірити SD і microSD на справжність:

  • H2testw – найпопулярніший варіант, оскільки має простий і зрозумілий інтерфейс, а отже підійде для новачків. З переваг також варто виділити вкрай маленький розмір програми. Як мінус – відсутність української мови (доступна тільки англійська або німецька).
  • Check Flash – ще одна програма російською, але з більш широким функціоналом. Бажано ознайомитися з інструкцією, оскільки деякі функції в процесі можуть стерти всі файли з карти.
  • USB Flash Drive Tester – утиліта з тими самими функціями, яку варто використовувати, якщо інші програми не змогли розпізнати карту пам’яті, оскільки вона частіше за інших “бачить” неякісні SD або microSD.

Як перевірити реальну ємність карти пам’яті на смартфоні?

У Google Play є кілька мобільних додатків, які зможуть виконати ту саму перевірку microSD-карти. Вона може зайняти більше часу, але, якщо інших варіантів немає, варто скористатися програмами для телефона. Серед них виділимо такі безкоштовні додатки:

  • Fake sdcard checker – застосунок англійською мовою, але через обмежений функціонал і простий інтерфейс із ним зможе розібратися будь-хто. Для перевірки необхідно вибрати один із режимів, наприклад, “write 100% / read 100%” для повної перевірки або “write 100% / read 0% (verify only size)” – для швидкої.
  • Fake Device Test – ще одна програма англійською. У ній більше функцій, але для перевірки достатньо натиснути на три крапки і вибрати варіант “External SD Full Memory Test”.

Важливо знати, що не всі програми для комп’ютера або смартфона зможуть правильно визначити справжню ємність карти пам’яті – це залежить як від утиліти, так і від способу підробки SD або microSD. Тому варто випробувати одразу кілька програм, щоб переконатися в однаковому результаті перевірки.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024