Карти пам’яті можуть підробляти, через що зазначена на упаковці ємність не відповідатиме реальній. Розповімо, як визначити підробку і дізнатися справжній обсяг купленої карти пам’яті.
Дешеві карти пам’яті невідомих брендів часто виявляються підробленими. Виробники завищують їхню ємність у зазначених характеристиках, але на ділі вона виявляється набагато меншою. Наприклад, SD або microSD-карта на 128 ГБ вміщує тільки 32 ГБ файлів. При цьому на комп’ютері або телефоні відображатиметься те значення, яке вказав виробник. У результаті власник ризикує втратити дані під час перенесення, оскільки сам пристрій вважатиме перенесення успішним. Але під час спроби відкрити файли виявиться, що вони пошкоджені, оскільки не перемістилися через неправильно зчитаний обсяг.
З цієї причини важливо відразу перевіряти сумнівні карти пам’яті, щоб не зіткнутися з втратою важливих файлів. Зробити це можна за допомогою безкоштовних програм, які є як на комп’ютер, так і на смартфон.
Важливо знати! Виконувати перевірку варто на порожній карті пам’яті, оскільки сама перевірка являє собою процес “запису-читання”. Це означає, що програми повністю забивають карту файлами, після чого перевіряють, скільки з них вдалося зчитати – на який обсяг даних карта в реальності розрахована.
Комп’ютерні програми для перевірки зарекомендували себе надійнішими, дієвішими і придатнішими для цієї мети – процес перевірки займає багато часу, тому швидше і простіше виконувати його на комп’ютері. Ось список найпопулярніших і безкоштовних утиліт, щоб перевірити SD і microSD на справжність:
У Google Play є кілька мобільних додатків, які зможуть виконати ту саму перевірку microSD-карти. Вона може зайняти більше часу, але, якщо інших варіантів немає, варто скористатися програмами для телефона. Серед них виділимо такі безкоштовні додатки:
Важливо знати, що не всі програми для комп’ютера або смартфона зможуть правильно визначити справжню ємність карти пам’яті – це залежить як від утиліти, так і від способу підробки SD або microSD. Тому варто випробувати одразу кілька програм, щоб переконатися в однаковому результаті перевірки.
Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…
У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…