Статті

Чи можна залишати зарядний пристрій в розетці без телефону

Share
Час читання: 3 хв.

Залишати зарядний пристрій увімкненим у розетку погана звичка. Але чи настільки вона несуттєва, як нам здається? Ні. Здається, цей рефлекс не позбавлений дивовижних наслідків, і саме про це ми дізнаємося в наступних рядках.

Ви залишаєте телефон на зарядці і, як тільки він заряджається, берете його. Зарядний пристрій залишається в розетці… Це інтуїтивно зрозуміло! Ви думаєте, що це нормально. Насправді, цей жест повинен викликати більше запитань, і це добре, адже є багато людей, які з міркувань економії або безпеки задають собі питання: чи справді неважливо тримати зарядний пристрій у розетці? Не впевнений… Ось кілька відповідей.

Чи можна залишати зарядний пристрій підключеним без мобільного телефону або комп’ютера?

Залишення зарядного пристрою підключеним без телефону або комп’ютера часто викликає питання. Чи безпечно це? Чи не шкодить навколишньому середовищу? Давайте не будемо ходити навколо та скажемо прямо: не бажано залишати зарядний пристрій увімкненим у розетку, коли він не використовується. Так само, як не варто залишати телефон увімкненим на всю ніч у зарядку, це шкодить як навколишньому середовищу, так і вашій власній безпеці. Ось чому найкраще від’єднувати зарядний пристрій від мережі, щойно ви припиняєте ним користуватися.

Чи споживає енергію зарядний пристрій, увімкнений без телефону?

Не всі це знають, але зарядний пристрій, підключений без телефону, споживає електроенергію. Про це попереджають фахівці з питань навколишнього середовища та управління енергією. Те ж саме стосується зарядного пристрою, який живить телефон, акумулятор якого вже на максимумі! На думку експертів, все дуже просто: зарядний пристрій, який підключений до мережі, нагрівається і споживає енергію без потреби.

Скільки споживає зарядний пристрій для телефону?

Хочете знати? Перевірте це самостійно за допомогою пристрою, який можна підключити до розетки… Лічильника електроенергії. Інструмент, який дозволяє точно дізнатися, скільки електроенергії споживає ваш будинок. Щоб з’ясувати, скільки коштує залишити зарядний пристрій у розетці невикористаним, компанія Engie провела експеримент у 2020 році, підключивши шість зарядних пристроїв до подовжувача. Вердикт: 2,6 кВт-год/рік – це енергія, яку споживають шість зарядних пристроїв, підключених “постійно” цілий рік.

Якщо врахувати, що сучасні зарядні пристрої ще потужніші, то, скажімо так, загальна картина не дуже втішна. Сьогоднішнє споживання однозначно вище.

А як щодо ризику загоряння? Небезпека залишення зарядного пристрою увімкненим

Якщо стан вашого зарядного пристрою поганий або він просто сумнівної якості, ви маєте потенційну пожежну небезпеку. Оскільки пристрій повинен подавати достатньо енергії до електронного пристрою, не виключено, що його внутрішні провідники можуть перегрітися або закоротити. Це може призвести до загоряння трансформатора.

Також важливо враховувати середовище, в якому ви підключаєте зарядний пристрій. Це може стати причиною пожежі. Пояснюємо: перегрів зарядного пристрою може статися, якщо ви дозволите йому виробляти електроенергію, не використовуючи її. Це означає, що вироблене тепло буде накопичуватися в зарядному пристрої, що призведе до його перегріву і потенційно може спричинити пожежу. Тому рекомендується вмикати його в розетку подалі від легкозаймистих предметів у будинку.

Термін служби зарядного пристрою скорочується. Ще більше, якщо ви залишаєте його увімкненим на ніч постійно!

Як би безглуздо це не звучало, але вмикання розрядженого зарядного пристрою лише скоротить термін його служби і спричинить інші проблеми, згадані вище. Але це ще не все… На додаток до передчасного зносу, постійне увімкнення зарядного пристрою в розетку наражає його на ризик менш ефективної роботи. Неважливо, чи це зарядний пристрій для телефону, чи для комп’ютера.

І коли ви знаєте ціну на певні лінійки зарядних пристроїв для смартфонів або комп’ютерів, цього достатньо, щоб змусити вас від’єднати зарядний пристрій, як тільки ви закінчите ним користуватися! Важливо також пам’ятати правило 20-80%, яке радить ніколи не дозволяти пристрою розряджатися нижче 20% і заряджатися вище 80%. Це дуже хороший спосіб запобігти передчасному пошкодженню телефону, якщо ви залишаєте його увімкненим на ніч. Ідея полягає в тому, щоб не дати акумулятору зарядитися до максимуму і викликати передчасне пошкодження зарядного пристрою.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024

    Проблеми з виробництвом Exynos 2500 змушують Samsung обирати Qualcomm

    Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…

    16.11.2024

    Титановий iPhone 16 важить майже стільки ж, скільки й сталеві моделі

    Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…

    16.11.2024

    Xiaomi випустила на міжнародний ринок Smart Band 9 Pro: 21 день автономності і ціна 60 доларів

    Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…

    16.11.2024