Яким має бути Wi-Fi-роутер для дому у 2023 році

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Wi-Fi-роутер – пристрій, який працює роками, і користувачі не звикли його міняти. “Працює і добре!” – саме так вважає більшість користувачів, не замислюючись про те, що технології семимильними кроками йдуть уперед. У цій статті поговоримо коротко про те, яким має бути Wi-Fi-маршрутизатор у 2023 році.

Реклама

Два діапазони

Переважна більшість роутерів працює на частоті 2.4 ГГц. На ній функціонує дуже багато високочастотних пристроїв, які створюють один одному перешкоди. Що більше радіоперешкод в ефірі, то складніше роутеру обробляти інформацію. Суджу по своєму будинку – 5 років тому я спокійно міг стояти біля під’їзду зі смартфоном, а зараз уже мобільний гаджет навіть не бачить мою Wi-Fi-точку.

Сучасний роутер працює у двох діапазонах – 2.4 ГГц і 5 ГГц. На частоті 5 ГГц не тільки менше перешкод, а й поліпшені самі протоколи передачі даних. Варто розуміти, що і пристрої, які підключаються, теж повинні підтримувати роботу на частоті 5 ГГц. Старі девайси працюватимуть на старому варіанті, а нові – на новому.

Гігабітні WAN і LAN-порти

До Wi-Fi-роутера дротом можна під’єднати найрізноманітніші пристрої – телевізор, комп’ютер, NAS і багато інших. Навіть якщо швидкість від провайдера становить, скажімо, всього 100 Мбіт/сек, то все одно гігабітний порт набагато прискорить роботу в локальній мережі. Наприклад, на вашому NAS або ПК зберігаються фільми у високій якості, і телевізору буде набагато простіше працювати на високих швидкостях. Файли між пристроями всередині локальної мережі будуть передаватися дуже швидко.

WAN-порт на 1 Гбіт потрібен для запасу – провайдери постійно модернізують свої мережі. Можливо, вже і ваш постачальник послуг пропонує таку швидкість для підключення.

Стандарт Wi-Fi 5 або вище

Звісно, у 2023 році бажано обирати роутер, який працює в стандарті Wi-Fi 6 (802.11ax). Але допустимим вважається і придбання пристрою, який підтримує останнє розширення протоколу Wi-Fi 5 – 802.11ac. У цих стандартах збільшено частотні діапазони, поліпшено роботу MIMO, збільшено кількість потоків. Максимальна швидкість Wi-Fi 5 з 4-ма антенами становить 6.7 Гбіт/сек (на ділі набагато менша, дані було отримано в еталонних лабораторних умовах), а Wi-Fi 6 може вичавити до 11 Гбіт/сек.

Сучасний Wi-Fi-роутер – це високі швидкості, краща якість і безперебійна робота мережі.

Також важлива і сама начинка – процесор і пам’ять. Як правило, під час вибору роутера слід читати відгуки. Якщо вам потрібен пристрій для під’єднання смартфона і ноутбука, то можна і не морочитися – взяти найдешевшу модель, яка підходить під вищевказані критерії.

Якщо ж потрібен маршрутизатор для великої родини, то обирати краще потужний пристрій, швидкість якого не зменшуватиметься через слабкий процесор або малу кількість пам’яті.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ