Статті

Чому двофакторну авторизацію потрібно ставити скрізь, де можна

Share
Час читання: 2 хв.

Щоб увійти до свого акаунта на більшості сайтів і сервісів потрібно вводити пару – логін і пароль. А це означає, що, якщо дані для входу будуть скомпрометовані, то вашим обліковим записом може скористатися та людина, у якої вони будуть.

Але як же відбувається компрометація даних?

1. Ви використовуєте занадто простий пароль, наприклад “123456789” або “qwertyqwerty”, який можна підібрати з першого разу. Подібні комбінації часто вводять зловмисники, щоб “на удачу” отримати доступ до потрібного акаунту;

2. Ви стали жертвою фішингу – ввели свій логін і пароль на підробленому сайті, який зберіг ваші дані для передачі зловмисникам;

3. Ваш пароль був підібраний методом перебору за допомогою словників. Хоч сучасні ресурси і захищені від такого, цього не можна виключати;

4. Дані облікового запису були “перехоплені по дорозі” через погане шифрування або ж зовсім через його відсутність;

5. На вашому пристрої є віруси, які перехоплюють потрібні їм дані.

Насправді способів компрометації даних облікового запису дуже багато. Але всі вони будуть неактуальними, якщо використовувати двоетапну авторизацію. У разі ввімкнення цієї опції після введення логіна і пароля вам прийде SMS або надійде дзвінок, який містить цифровий код. Далі вводите його, і авторизація проходить успішно.

Переважна більшість сервісів і сайтів (особливо великих) підтримує такий тип автентифікації, і на сьогодні він є найбезпечнішим. Адже крім логіна і пароля, хакер повинен отримати доступ до вашого смартфона або телефону, що багаторазово ускладнює завдання.

Практика показує, що використання такого типу авторизації практично повністю захищає акаунт користувача від несанкціонованого доступу.

Деякі сайти і сервіси пропонують можливість двоетапної авторизації через Telegram – це може бути зручно в тому випадку, якщо ви перебуваєте в роумінгу, і дзвінок (смс) може не надійти на ваш пристрій.

Також двоетапний вхід може бути за допомогою пін-коду – крім пароля, вам потрібно задати ще й пін-код. За фактом, наявність двох паролів також ускладнює завдання тим, хто хоче роздобути доступ до акаунту.

Підключити двофакторний вхід просто – достатньо знайти відповідне налаштування в особистому кабінеті вашого облікового запису.

Багато хто помилково вважає – “та хто буде мене ламати, кому я потрібен”. Це дійсно так. Але ви можете втратити доступ до акаунту, навіть якщо вважаєте, що жодної цінності для хакера не уявляєте.

Існують так звані масові зломи, а ваш обліковий запис, який не має жодної цінності, може бути використаний у ланцюжку різних справ – від розсилки спаму до шахрайства від вашого імені.

Тому краще вмикати такий тип авторизації скрізь, де тільки можна. Але варто розуміти, що в разі втрати телефону можуть виникнути проблеми зі входом.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як уникнути пошкодження техніки під час відключень світла: порада для українців

    Ці планові відключення світла та постійні перепади напруги — справжня проблема, яка може вивести з…

    30.12.2024

    Ціни на інтернет в Україні зростуть з нового року: що варто знати

    З початку 2025 року “Укртелеком” планує підняти ціни на свої послуги, зокрема на фіксований телефонний…

    30.12.2024

    Кнопкові телефони повертаються: чому українці обирають простіший зв’язок

    Чесно кажучи, кнопкові телефони останнім часом реально здивували. Як на мене, це крута альтернатива смартфонам,…

    30.12.2024

    Samsung Galaxy S25 Ultra з 12 ГБ оперативної пам’яті показав результати в Geekbench

    Сьогодні в базі Geekbench з'явилися результати тестів китайської версії смартфона Samsung Galaxy S25 Ultra, позначеного…

    30.12.2024

    Apple усуває недоліки: AirTag 2 стане безпечнішим для користувачів

    Apple працює над другим поколінням AirTag, в якому очікуються значні поліпшення. За даними Bloomberg, AirTag…

    30.12.2024

    Найкращі моделі Samsung 2025 року: які смартфони стали шедеврами

    У 2025 році Samsung продовжує вражати своїми смартфонами. Ця компанія завжди задає тренди у світі…

    30.12.2024