Майже кожен сьогодні має домашню мережу на основі Wi-Fi-маршрутизатора. Але про наступні його функції знають мало хто.
Wi-Fi-роутер насправді має велику кількість функцій, крім безпосереднього доступу до Інтернету. І про ці функції мало хто знає.
-
Контроль доступу . Для активації функції батьківського контролю необхідно увійти до веб-інтерфейсу маршрутизатора. На нього можна за IP-адресою: зазвичай він позначається “192.168.0.1” або “192.168.1.1”. Точна комбінація цифр є на корпусі роутера. Після цього необхідно зайти в налаштування доступу, вказати там MAC-адресу пристрою, часи, що забороняються сайти.
-
VPN . Насамперед вам потрібно знайти надійного VPN-провайдера з відповідними послугами. Зазвичай з’єднання після цього відбувається за кілька хвилин.
-
USB-порт . Найчастіше через нього підключають принтери. Але також можна через цей порт створити локальне хмарне сховище, підключити додаткове джерело Інтернету.
-
Хмарне сховище . Вам знадобиться додатковий пристрій: наприклад, флешка або зовнішній жорсткий диск. Підключіть їх через веб-інтерфейс, встановіть параметри доступу та користуйтеся.
-
Резервний Інтернет . USB-порт можна використовувати як WAN-порт. Таким чином, ви можете підключити до USB-роз’єму модем або смартфон з налаштованим тарифом.
-
Посилення сигналу . Ця функція буде корисна тим, хто має вдома ще один роутер, яким він не користується. Систему роутерів ви можете створити бездротовим або дротовим способом.