Звертали увагу, що останнім часом, замість просто лягти в ліжко і відразу спробувати заснути, ми багато часу проводимо в смартфоні. Соціальні мережі та різні відеосервіси легко крадуть наш час. Але разом із цим свічення екрану надає навантаження на очі. Щоб якось знизити вплив, Apple вже досить давно додала до iOS софтову фішку, яка називається Night Shift . Вона робить кольори екрану теплішими і дозволяє очам не напружуватися під час використання смартфона.
Але це не все, що вигадала Apple для комфортної взаємодії зі смартфоном. У iPhone є спеціальна функція True Tone , яка оцінює навколишнє світло та підганяє кольори екрану під неї. Ось тільки чи є сенс у використанні цих двох фіч? У цьому матеріалі розповідаємо, як працює Night Shift та True Tone і чи варто активувати ці функції.
Насамперед пропоную поговорити про функцію Night Shift . Через те, що вона софтова, підтримується на значно більшій кількості пристроїв. Використовувати Night Shift можна на наступних моделях iPhone:
Як бачите, список пристроїв дуже значний. Як говорить Apple на офіційному сайті :
Ось тільки за відчуттями в напівтемряві теплі кольори виглядають настільки незвично і некомфортно, що очі напружуються ще сильніше. Якщо у вас, як і у мене, виникає така ж проблема, то можна в налаштуваннях спробувати відрегулювати колір:
У мене вийшло так, що у спробі підібрати комфортні кольори я зрушив повзунок максимально вліво, і дисплей повернувся до свого звичайного вигляду. Подивившись результат, я просто відмовився від використання Night Shift. Якщо ви зіткнулися з такою ж проблемою з квітами, то раджу вам зробити те саме. Якщо чесно, я так до кінця і не зрозумів переваг включення Night Shift :
Фотографії у такому режимі дивитися взагалі неможливо. Саме тому я раджу або постаратися налаштувати колір екрану в Night Shift або просто його вимкнути. Значення за умовчанням дуже термоядерні.
Але є на Айфоні і складніша функція — True Tone. Через те, що при її використанні задіюється датчик освітлення, то вона підтримується меншою, порівняно з Night Shift, кількістю моделей:
Її зміст, як і у випадку з Night Shift, полягає у зміні кольорів екрану. Працює True Tone не так жорстко, як Night Shift. У деяких моментах його роботу можна навіть не помітити. Ось тільки при відключенні ви відразу побачите, яка різниця між кольорами екрана при включеному та вимкненому True Tone , який всіляко намагається відвести дисплей у жовтизну. На жаль, у True Tone немає жодних налаштувань, крім включення та вимкнення. Ви можете лише скористатися світлофільтрами з універсального доступу.
У результаті, почавши налаштовувати кольори так, щоб мені було комфортно дивитися на екран, я і в цій ситуації прийшов до того, що результат у мене вийшов таким же, як із вимкненим True Tone . І тут я також просто відмовився від цієї функції. Скажу прямо, дивитися на екран, у якому немає жовтих відтінків, значно приємніше. Користь і Night Shift, і True Tone, як на мене, притягнута за вуха. Начебто непогані функції, але чогось у них не вистачає. Мені здається, що потрібно більше налаштувань, щоб кожен зміг підібрати оптимальні кольори саме для себе.
Всім покупцям нових iPhone, та й користувачам старих, я завжди раджу на якийсь час відключити обидві ці функції та оцінити, як виглядає екран з ними і без них. Після цього визначитися залишати True Tone та Night Shift буде значно легше. Можливо, що ви, як і я, відмовитеся від їх використання, чому я зовсім не здивуюсь.
Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…
Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…
Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…
Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…
Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…
Згідно з останнім звітом, опублікованим North American Electric Reliability Corporation (NERC), північноамериканські електромережі можуть зіткнутися…