Функція швидкого заряджання на смартфонах досі викликає сумнів у багатьох користувачів. Розкажемо, чи справді швидка зарядка може скоротити термін служби батареї, і чи варто хвилюватися про це.
Багато сучасних смартфонів підтримують технологію швидкого заряджання, яка дозволяє їм максимально швидко зарядити мобільний пристрій. Відбувається це за рахунок спеціально розробленого адаптера живлення з підтримкою Fast Charge, який збільшує силу струму, напруги або обидва параметри одночасно. Так як універсальної технології швидкої зарядки немає, принцип роботи може відрізнятися у різних виробників.
При цьому загальна риса всіх швидких зарядок це два етапи, через які проходить смартфон. До певного відсотка (50-70%) пристрій заряджається з максимальною швидкістю, після чого швидкість заряджання сповільнюється. Це необхідно, щоб мінімізувати негативні наслідки від підвищеної напруги або сили струму.
Швидке заряджання може впливати на акумулятор смартфона за рахунок специфіки своєї роботи. В результаті підвищення потужності смартфон сильніше нагрівається, що негативно позначається на терміні служби батареї. Однак головне питання, чи справді цей вплив настільки відчутний, щоб відмовлятися від швидкої зарядки та повертатися до звичайної.
Насамперед, необхідно пам’ятати про те, що виробники пристроїв з підтримкою швидкого заряджання намагаються максимально скоротити будь-які негативні наслідки від швидкої зарядки на акумулятор. У процесі виробництва впроваджуються покращені функції енергозбереження, а також використовуються менш енергоємні деталі та вузли. Застосовуються різні протоколи та алгоритми, а також спеціалізоване програмне забезпечення, яке контролює весь процес заряду. В результаті більшість існуючих технологій швидкої зарядки можна сміливо назвати безпечними, а батареї на їх пристроях навряд чи стають непридатними раніше, ніж на смартфонах без швидкої зарядки.
По-друге, на безпеку швидкої зарядки впливає і те, як і за допомогою якого зарядного пристрою вона протікає:
Якщо дотримуватися цих правил, то негативний вплив швидкої зарядки можна скоротити настільки, що термін служби акумулятора буде не меншим, ніж на смартфоні зі звичайною зарядкою. Важливо пам’ятати, що батарея у будь-якому мобільному пристрої розрахована на обмежену кількість циклів заряду. Після того, як їх буде вичерпано, акумулятор доведеться замінити — середній термін його служби становить 2-4 роки. Батарея може протриматися і довше, проте сучасні тенденції говорять про те, що за цей термін більшість користувачів воліє купити новий смартфон, а не міняти батарею на старому.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…