Чому в смартфонах так мало пам’яті

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Постійна пам’ять у смартфоні – головний біль для будь-якого користувача. Її постійно не вистачає, адже з кожним днем ​​активного використання смартфона обсяг стає дедалі меншим. Чому б виробникам відразу не зробити пристрій із великим обсягом пам’яті? На те є дві причини – поговоримо про них.

Реклама

Висока вартість пам’яті

Чим більше пам’яті, тим вона дорожча у виробництві. Адже вона є складними чіпами, які здатні зберігати заряди енергії. Чим більше умовних осередків у такому чіпі, тим більше інформації можна зберегти.

Тому бюджетні смартфони оснащують 32 або 64 гігабайтами накопичувача, у смартфонів середнього цінового діапазону вбудовується 128 і більше гігабайт, а пам’ять топових девайсів починається від 256 Гб. На 2023 рік 64 гігабайти буде дуже мало – для комфортного використання мобільного девайсу потрібно мати не менше 128 гігів. З кожним оновленням програми та операційної системи займається більше місця, а також значні обсяги потрібні для медіафайлів та кешу.

Маркетинг

Багато людей змінюють смартфон із однієї причини — мало пам’яті. Пристрій може працювати нормально, але накопичувача не вистачатиме, що мотивує користувача купити новий гаджет. Це розуміють виробники і часом їм навіть вигідно, коли користувач набуває бюджетний пристрій, який незабаром замінить більш сучасне.

Сюди можна також додати вигоду від використання хмарних серверів. Цим добре розуміє Apple. Адже айфони не мають слота під карту пам’яті, що спонукає власника такого гаджета користуватися хмарним сховищем. Сервіс iCloud дає кумедні 5 гігабайт під дані, яких, звичайно ж, не вистачить. А щоб розширити обсяг, користувач повинен придбати платну передплату з щомісячною абонентською платою.

Можливо, коли прийде 5G, великі обсяги пам’яті не знадобляться — вартість хмарного сховища впаде в рази, а швидкість буде набагато вищою за поточні реалії.

А що з карткою пам’яті?

Більшість Android смартфонів мають слот під карту пам’яті. Деякі моделі підтримують розширення пам’яті до 1 Тб. Це дуже багато — з лишком вистачить на кілька років, тільки є два нюанси:

  • Не всі програми можуть працювати з карткою пам’яті. Викликано це тим, що швидкість читання/запису у flash-накопичувача істотно менша, ніж у модуля пам’яті, який вбудований у смартфон. Програма може просто не встановитися на карту пам’яті;
  • Карта пам’яті є вкрай ненадійним накопичувачем. Є ризик, що одного прекрасного дня смартфон перестане її визначати. Дані можуть бути втрачені без можливості відновлення. У недорогих карток малий термін служби, і вони швидко зношуються.
Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ