Статті

Зайві опції у смартфоні: що необхідно видалити з гаджету

Share
Час читання: 2 хв.

В даний час представлено велику кількість моделей смартфонів від різних виробників. Кожен із них намагається впровадити у свої пристрої якнайбільше корисних функцій. Це допомагає компанії зберігати конкурентоспроможність. Однак не всі опції, заявлені корисними, є такими насправді.

Деякі програми та функції в сучасних смартфонах не тільки не приносять користі, а й завдають шкоди стабільній роботі гаджета. Внаслідок використання непотрібних програм, пристрої часто починають зависати та швидко втрачають заряд батареї. Програми або опції стають марними у двох випадках: виробник не інформує користувача про їх особливості або задумане розробниками функціонує не так, як вони планували. Щоб убезпечити свій смартфон від підвищених витрат енергії, необхідно розібратися, які функції зайві.

Менеджери процесів

Спочатку ця опція була створена для обмеження фонових процесів, щоб заощаджувати заряд акумулятора та звільняти оперативну пам’ять. У деяких випадках це справді корисна функція, що забезпечує мінімальне споживання енергії при заблокованому екрані. Менеджери процесів також можуть закривати решту програм при запуску важкої гри.

Але іноді такі опції блокують або затримують оповіщення від важливих програм. Користувач смартфона, наприклад, може пропустити повідомлення, дзвінки чи електронні листи. Такі затримки створюють низку проблем у відносинах із друзями, колегами чи начальством.

Анімація переходів

Ця функція не несе жодного смислового навантаження. Вона створена для того, щоб зробити операційну систему більш красивою за допомогою симпатичних ікон та ефектів перегортання сторінок. Анімація переходів створює додаткове навантаження на операційну систему та гальмує роботу смартфона. Найбільш помітно негативний вплив цієї опції на бюджетні або застарілі пристрої.

Передвстановлені програми

Купуючи смартфон, кожна людина може виявити в ньому вже встановлені програми, які не можна видалити стандартними способами. Це можуть бути ігри чи інший софт від виробника. Найчастіше власники ними не користуються, але вони посідають у пам’яті телефону. Крім того, дозволи для цих програм визначають розробники, а не користувач. А в деяких бюджетних варіантах пристроїв в них може бути вбудований шкідливий код.

Персоналізована реклама

У смартфонах на операційній системі Android є опція персоналізації рекламних пропозицій у сервісах Google. З її допомогою сайти збирають інформацію про переваги власника для формування індивідуальної реклами по темах, що його цікавлять. Однак так рекламним компаніям може передаватися і конфіденційна інформація, що просто небезпечно для власника телефону. У більшості моделей цю ​​функцію можна вимкнути у налаштуваннях.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Ремінці смарт-годинників містять токсичні речовини: що це означає для користувачів

    Ремінці для смарт-годин та фітнес-трекерів від популярних брендів виявилися джерелом високих концентрацій токсичних хімічних речовин,…

    28.12.2024

    Не купуйте iPhone 16 на дві SIM-карти: названо основні обмеження

    Відомий техноблогер попередив своїх підписників про можливі труднощі з покупкою iPhone 16, який підтримує дві…

    28.12.2024

    Оновлення для смартфонів Motorola викликало серйозні проблеми

    Motorola нарешті випустила стабільне оновлення Android 15 для Edge 50 Pro. Прошивка важить майже 1,8…

    28.12.2024

    Нові тарифи від “Київстар”: знайдено найвигідніший варіант

    «Київстар» презентував оновлену тарифну лінійку, запропонувавши нові варіанти для користувачів пакетів «Все разом» та абонентів…

    28.12.2024

    Битва за майбутнє ШІ: Ілона Маска підтримали у протистоянні з творцями ChatGPT

    Некомерційна організація Encode запросила дозвіл подати заяву на підтримку позову Ілона Маска про зупинення комерціалізації…

    28.12.2024

    Що нового у Samsung Galaxy Z Flip 7: розкрито характеристики

    Samsung Galaxy Z Flip7 стане першим складним пристроєм компанії, який отримає фірмовий чипсет Exynos. Про…

    28.12.2024