Статті

Глючить смартфон – найпопулярніші причини

Share
Час читання: 2 хв.

Згодом будь-який телефон може почати повільно працювати, зависати та гірше відкликатися на натискання. Перелічимо основні причини, чому починає глючити смартфон.

Перевантаження програмами

Для будь-якого процесу у смартфоні потрібна оперативна пам’ять. Якщо на пристрої відкрито занадто багато програм, пам’яті може не вистачати (особливо на бюджетних моделях з 1/2 ГБ ОЗП), а телефон почне повільно працювати і періодично підвисати. Виправити ситуацію можна, якщо закрити всі програми, що не використовуються. На телефоні продовжать роботу програми на тлі, проте вони не так сильно впливають на продуктивність. Найчастіше проблема в тому, що користувачі забувають закривати програми та просто згортають їх, залишаючи навантажувати систему.

Якщо і після цього смартфон не перестає погано працювати, причина може бути у фонових процесах. Коли користувач завантажує занадто багато програм, у тому числі різних оптимізаторів простору, програм для очищення сміття і т.д., всі вони починають працювати в фоні. У цьому випадку допоможе видалити непотрібні програми або заборонити їх роботу у фоновому режимі в налаштуваннях.

Кеш, що накопичився

Тимчасові файли програм можуть забивати пам’ять смартфона, а також впливати на його швидкодію. Через велику кількість кешу на слабкому пристрої можуть гірше працювати окремі програми або телефон загалом. Очищати кеш рекомендується іноді, щоб уникнути цих проблем. Для видалення тимчасових файлів користувачеві знадобиться:

  1. У налаштуваннях смартфона виберіть розділ “Програми”.
  2. По черзі натисніть на кожну програму та у розділі «Використання даних» вибрати дію «Очистити кеш».

Найбільше кеша зберігається у додатках соціальних мереж, браузерах та інших програмах, якими власник часто та довго користується.

Забито внутрішню пам’ять

Кількість вільного місця у внутрішній пам’яті телефону впливає на його роботу. Якщо пристрій постійно повідомляє про те, що пам’ять практично закінчилася, смартфон може почати гальмувати, не відкликатися на дії тощо. Єдиний спосіб виправити проблему – очистити місце. Але видаляти файли безповоротно необов’язково, їх можна перенести в будь-яке хмарне сховище, на карту SD або на сторонній носій.

Програмний збій

Телефон може почати глючити через тимчасовий програмний збій, який найчастіше вирішується перезавантаженням. Якщо проблеми в роботі мають регулярний характер (наприклад, телефон постійно гальмує під час включення, дзвінків, відкриття певних програм тощо), то може йтися про програмний збій операційної системи або про збій прошивки. У цьому випадку потрібно перепрошувати пристрій – замінити або оновити його програмне забезпечення. Зробити це можна і самостійно, але краще довірити справу фахівцям, якщо користувач не має досвіду в цій сфері.

Віруси

Якщо телефон почав гальмувати, а на екрані почали з’являтися рекламні банери та спливаючі повідомлення з невідомих джерел, то причина може бути у вірусах або вірусних додатках. Спочатку телефон необхідно перевірити за допомогою антивірусної програми – на багатьох моделях вона встановлена. Крім того, рекомендується видалити програми, які були завантажені перед тим, як смартфон почав гальмувати та погано працювати.

Фізичне ушкодження

Якщо телефон часто падає, то проблеми в його роботі можуть бути викликані фізичними ушкодженнями: відійшов контакт, вийшла з ладу якась деталь тощо. Таку проблему не можна вирішити перерахованими вище способами, оскільки на ситуацію зможе вплинути тільки ремонт або заміна комплектуючої частини на нову.

Виконати ці дії самостійно у рядового користувача навряд чи вийде, тому смартфон рекомендується віднести до сервісного центру хоча б для попередньої діагностики. Після неї фахівці зможуть виявити, чи дійсно телефон потребує ремонту чи проблеми в чомусь іншому.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024