Будь-яка техніка рано чи пізно може вийти з ладу, і ноутбуки не є винятком. Про те, які шкідливі звички можуть суттєво скоротити термін служби пристрою.
Насамперед, експерт порадив не класти ноутбук на м’які меблі чи ковдру. Ці пристрої виділяють багато тепла, а компактний розмір не дозволяє виробникам оснастити їх такими ж ефективними охолоджуючими системами, як у комп’ютерів. Перегрів ноутбука може призвести до його виходу з ладу – тимчасово чи навіть перманентно.
Кусков також попередив, що слід дбайливо поводитися з ноутбуком і не кидати його навіть на м’яку поверхню, тому що від цього можуть стати непридатними комплектуючі, які складають його, щось може відірватися (плати, і так далі), до того ж, механічні жорсткі диски (HDD) досить вразливі до будь-якої трясіння. Експерт порекомендував також не носити ноутбук за екран або за один край, як це роблять багато – можуть підвести петлі (шарніри), які скріплюють верхню частину ноутбука з нижньою, плюс ви стискаєте його матрицю, що може позначитися на погіршенні її роботи. Саме з тієї ж причини не варто й ляскати кришкою пристрою великий ризик розбити екран.
Кусков особливо наголосив, що не варто ні їсти, ні особливо пити за ноутбуком. Причому, якщо на лептоп потрапила вода, то ще є шанси, що він залишиться в робочому стані, а от чай, кава і напої, що містять цукру, майже напевно забруднюють і окислять комплектуючі пристрої. У цьому випадку ноутбук буде дуже складно відновити і без ремонту не обійтися, а в нинішніх умовах це дуже дорого. Крихітки від їжі також можуть засмічувати клавіатуру, вони потрапляють усередину і згодом якісь кнопки можуть не працювати.
Експерт також закликав не забувати про антивіруси. Адже навіть перевірені сайти можуть бути заражені шкідливими програмами та завжди краще убезпечити себе. Звичайно, найчастіше антивіруси “з’їдають” дуже багато простору, але якщо ви активний юзер, то вам без них не обійтися.
Не варто розряджати батарею ноутбука “в нуль”: адже акумуляторні батареї погано переносять повний розряд. Якщо ви допускатимете таке регулярно, то батарея ноутбука швидко прийде в непридатність. І вже через кілька місяців ноутбук зможе працювати від батареї всього одну годину замість чотирьох або шести. Зазвичай при зниженні рівня заряду до певного рівня (зазвичай це 10 або 15 відсотків) пристрій видає на екран попередження. У такому разі його потрібно поставити на заряджання.
“Бережне ставлення до акумуляторної батареї пристрій дозволяє набагато продовжити термін служби”, – наголосив експерт.
Нарешті, експерт зазначив, що потрібно бути акуратними із проводом (шнуром) живлення ноутбука, не варто його перекручувати. Блок живлення лептопа потребує ще більшої уваги, адже його дуже легко пошкодити. Вимикаючи його, завжди тягніть за вилку, а не за провід, і не згортайте його занадто туго, підсумував Кусков.