Розвиток смартфонів не стоїть на місці — виробники випускають нові інноваційні моделі, серед яких почесне місце стали займати складні телефони, що згинаються. Розкажемо, у чому полягають їхні головні недоліки та слабкі сторони порівняно із звичайними смартфонами.
Хоча складні смартфони існують на ринку вже кілька років, їхня вартість все ще може серйозно вдарити по кишені користувачів, які вирішать придбати подібну модель. При цьому чим менше недоліків у смартфона, що згинається, тим вище вартість. Наприклад, одна з найсвіжіших моделей від Xiaomi Mix Fold 2 коштуватиме приблизно 100 тисяч гривень залежно від кількості ОЗП та внутрішньої пам’яті.
Практично всі складні моделі ділять між собою один серйозний недолік – на місці згину з’являються різні наслідки унікального форм-фактору пристроїв. Найчастіше проблема полягає у відблисках, які виникають на згині при використанні телефону на сонці або у приміщенні з яскравим штучним освітленням. Лінія, якою смартфон можна скласти, сильно виділяється і псує картину цілісного екрану. У користувачів створюється враження, що пристрій складається з двох екранів, що сильно псує загальний вигляд телефону. Також нерідкі випадки, коли на місці згину здувається або відклеюється плівка, а також з’являються бульбашки повітря.
Основна перевага смартфонів, що згинаються, — великий екран, який у розкладеному вигляді більше нагадує планшет. Але при цьому деякі звичайні події на такому пристрої виконуються не так легко і приємно, як хотілося б. На багатьох моделях незручно фотографувати або розмовляти, тому що робити це потрібно з розкритим екраном, який доводиться часто тримати однією рукою. Форма деяких моделей зовсім погано оптимізована, через що захисний чохол може загороджувати камеру і т.д.
Як і задумано виробниками, складні смартфони потрібно постійно відкривати та закривати, але складні механізми і сам екран можуть виявитися недостатньо міцними для цього. Хоча в кожної моделі вказано кількість допустимих циклів згинання, насправді вона завжди відповідає істині. Поширені випадки, коли екран смартфона чи шарнір ламалися набагато раніше. При цьому відремонтувати такий пристрій так само просто, як і звичайний смартфон, не вийде – досі лише невелика кількість сервісних центрів береться за ремонт складних телефонів.
Згинаються смартфони відрізняються досить товстим екраном і відчутною вагою. Є й легші моделі, але їхня вартість буде вражаюче вищою. Смартфон у складеному стані може важко поміститися в кишеню через велику товщину, тому при виборі варто звертати особливу увагу на габарити пристрою.
В інноваційних складних смартфонах часто доводиться жертвувати звичними характеристиками. У деяких моделях немає слот для картки пам’яті, інші не підтримують бездротову зарядку та безконтактну оплату. Часто в телефонах, що згинаються, посередня камера, повністю відсутня захист від вологи, немає роз’єму під навушники і маленький акумулятор, який при цьому швидко розряджається через значний розмір екрану.
Таким чином, більшість моделей складних телефонів ще далекі від досконалості, мають серйозні недоліки та обмеження в порівнянні зі звичними смартфонами. За досконаліші моделі доводиться платити більше, однак і серед них вибір поки не такий широкий — виробники тільки недавно почали позбавлятися «типових» недоліків смартфонів, що згинаються. Проте вартість таких пристроїв навряд чи сильно знизиться навіть з часом – вся справа в досить специфічному форм-факторі, віддавати перевагу якому хочуть далеко не всі користувачі.
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…
Samsung представить "слім" версію у своїй майбутній серії Galaxy S25, щоб конкурувати з ультратонким iPhone…
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…