Що таке режим інкогніто на телефоні та як його ввімкнути

Оскільки смартфон є основним засобом комунікації, а також сховищем величезної кількості даних, у процесі використання гостро постає питання приватності. Конфіденційність власника забезпечується величезною кількістю інструментів, одним з яких є інкогніто режим в браузері . Його назва як би натякає, що якщо включити опцію, то ви станете невидимі в інтернеті. Але насправді із цим режимом не все так просто. Тому варто поговорити про нього докладніше, а також дізнатися, як включити інкогніто на телефоні.

Що таке режим інкогніто

Інкогніто також називається приватним режимом та є вбудованою функцією більшості браузерів. За замовчуванням опцію вимкнено, але в будь-який момент користувач може її активувати. Якщо ви вирішите увімкнути інкогніто, то в роботі браузера відбудуться наступні зміни:

  • перестануть зберігатися файли куки , дані сайтів, історія відвідувань, а також інформація, яка вводиться в різні форми (наприклад, авторизації на сайті);
  • у приватному режимі відбувається автоматичний вихід із усіх акаунтів, тому при необхідності вам доведеться заново проходити авторизацію;
  • зникне можливість робити знімки екрана.

Важливо уточнити одну деталь: режим інкогніто робить вас невидимим лише для браузера. Після його активації інтернет-провайдер та сайти продовжать збирати відомості про дії. А реклама, як і раніше, підбиратиметься на основі вашої поведінки у процесі веб-серфінгу.

Виходить, режим інкогніто на Android – це функція, що захищає вашу конфіденційність тільки від браузера та інших людей, які користуються тим самим пристроєм або обліковим записом. І нагоді вона на той випадок, якщо ви, наприклад, не хочете, щоб стороння людина знайшла історію відвідувань у телефоні . А з погляду приватності набагато просунутішим інструментом є браузер Tor, про який ми розповідали в окремому матеріалі.

Як увімкнути режим інкогніто

Отже, ми розібралися, що приватний режим робить вас невидимим лише щодо. У той же час є чимало сценаріїв, коли ця опція може стати в нагоді, а тому її не можна назвати зовсім марною. Далі ви дізнаєтесь, як увімкнути інкогніто на телефоні у різних браузерах.

Режим інкогніто у Google Chrome

Тепер з’ясуємо, як включити інкогніто у Хромі . Тут нема нічого складного. Додаток один і йому не важливо, знаходитесь ви на головній сторінці програми або відкрили якийсь сайт. У всіх випадках буде доступна кнопка з трьома точками, натискання на яку виводить на екран контекстне меню з опцією «Нова вкладка інкогніто».

До речі, режим інкогніто у Chrome має одне несуттєве обмеження. Ви не зможете відкрити посилання в приватному режимі . Її доведеться копіювати, після чого самостійно вставляти у вкладку інкогніто у браузері. Зате програма Google має цікаву функцію, яка, напевно, стане вам у нагоді: прочитайте наш текст про те, як активувати постійний режим інкогніто в Хромі.

Режим інкогніто в Опері

Режим інкогніто Опера працює так само, як у додатках Яндекс і Яндекс Старт. Тобто для переходу в приватний режим потрібно відкрити список активних вкладок і вибрати опцію «Приватний».

А ось інкогніто Опера GX трохи по-іншому. У цьому браузері для геймерів не потрібно відкривати список активних вкладок, а необхідно лише натиснути на три точки, після чого вибрати Приватний режим. Користувачам Opera Touch потрібно тапнути по фірмовій кнопці в нижньому правому кутку.

За аналогією з Яндексом Opera має кілька браузерів. Але у всіх без винятку можна відкрити посилання в приватному режимі : затримайте на ньому палець і виберіть опцію.

Firefox — режим инкогнито

Говорячи про відомі браузери, ми не згадали хіба що інкогніто Firefox . Тому давайте швидко надолужимо втрачене. У цьому веб-програмі для переходу в приватний режим необхідно натиснути спеціальну кнопку на головній сторінці або у списку відкритих вкладок.

Як і більшість інших браузерів, Firefox також дозволяє відкрити посилання в режимі інкогніто . Думаю, ви вже чудово знаєте, як це зробити: затримайте на ній палець і оберіть «Відкрити в приватній вкладці».

Як вимкнути режим інкогніто на телефоні

Насамкінець варто окремо сказати про те, як прибрати режим інкогніто . Оскільки приватні вкладки забороняють робити скріншоти, проілюструвати це не вийде. Зате можна його докладно описати для кожного окремого браузера:

  • прибрати інкогніто у Хромі вийде лише шляхом закриття поточної вкладки, раніше відкритої в приватному режимі;
  • у Opera достатньо відкрити список активних вкладок і повернутися до розділу “Звичайний”, а в Opera GX – послідовно натиснути на “три точки” і “Вийти з приватного режиму”;
  • Firefox діє той же алгоритм, що і в Chrome, тобто вам потрібно закрити поточну приватну вкладку.

Сподіваюся, ви отримали відповіді на всі питання, пов’язані з роботою приватного режиму у браузері .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

попередня статтяРозкрито перші подробиці про iPhone 16 Pro
наступна статтяiPhone 15 Pro буде дорожчим за iPhone 14 Pro

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я