І знову стикаються вічні противники – пристрої на iOS від Apple та решта на Android.
Розберемо чому камера айфон краще, ніж андроїд, адже на Android є гаджети з камерами на 48 і навіть на 108 мегапікселів? Звичайному користувачеві важлива готова картинка, яка з’являється після натискання. І на iPhone вона краща, хоча мегапікселів лише 12.
Нескінченні мегапікселі – це маркетинговий прийом, на який ведуться багато покупців. Так, дозвіл відіграє роль, але не головну. Якісний знімок максимально наближений до реальності – це сукупність факторів. Сенсори, пікселі, діафрагма об’єктива, оптимізація та алгоритми обробки зображення, потужний процесор та програмне забезпечення – все це задіяно для створення ідеального фото та відео.
Наприклад, компанії Apple та Sony співпрацюють більше десяти років – це підтвердив директор Епл Тім Кук. Соні робить камери для айфонів, але на пристроях від Соні фото рівня айфона не вийдуть.
Розробники Apple більше зосереджуються на вдосконаленні програмного забезпечення та алгоритмах обробки. Їхня мета повна автоматика – за автора знімку все зроблять процесори та нейромережі.
Фішки iPhone:
- незважаючи на меншу кількість пікселів фото айфона краще завдяки деталізації картинки, більшій глибині чорного та іншим алгоритмам. В той час, як витягнути фото на андроїді можуть лише ручні опції;
- на айфонах доступна зйомка в 4K (роздільна здатність 3840х2160 пікселів). Більшість андроїдів 4К не тягнуть та видають 1920х1080;
- на iPhone є цифрова стабілізація – зручна функція при динамічній зйомці у русі. Android функція є на деяких пристроях, але працює не так чітко;
- фокус на пристроях з Android у рази програє ручному та автоматичному фокусу айфону.
Останні флагмани Samsung і смартфони Google Pixel можуть конкурувати з айфонами за якістю знімків, але все ж таки камери і фото на iPhone поки що найпросунутіші і «реальніші».
View Comments
Фішки айфона - просто маячня!
Ви що порівнювали його з андроїд пристроями у 10 разів дешевшими? Порівняйте з пристроями того ж цінового діапазону, або навіть вдвічі, втричі дешевшими. Звісно що андроїд телефон за 5 тисяч гривень програє айфону за 35 тисяч. Ви б ще порівняли ланос і лексус одного року випуску, бо вони обидва на літеру Л починаються.
Вже вкотре бачу на цьому ресурсі некомпетентність авторів цих "статей". Ніяких даних навіть хто і коли проводив ці порівняння, чисто суб'єктивна думка без даних. Забули тільки сказати що в недавньому тесті одного відомого ресурсу бюджетний pixel 6a переміг в сліпому тесті всі айфони.
Премію автору за саму тупу статтю.
Більшість андроїдів не тягнуть 4к? Серйозно? Телефон 2016 року тягне але чомусь але автор цього не знає. І стабілізація о чудо! Вона також є.
І чому це тоді нові айфони мають 48 мп? Вони ж такі класні з 12?
На рахунок більше мп то в дуже хорошому освітленні такі телефони можуть дати ну дуже більше деталей на фото ніж айфон.
І варто автору потримати піксель в руках і порівняти хотя б а не говорити то в чому він не розбирається зовсім.
Підтримую попереднього коментатора. Автор, ти спочатку почитай, як працюють сучасні камери на 48Мп та 108 Мп. Чому про 200 не додав? Ще би хайповіша стаття вийшла. Якщо не розбираєшся, краще не пиши. Це не твоє
Брехня! Камери Пікселів про серії нічим не гірші, а за більшість айфонів кращі.
Автору двійку. Піксель багато років підряд обходить яблуко по камерам. Портретний режим так то взагалі шось
В мене Huawei Mate 20 Pro вночі знімає місяць повноцінно а в Huawei Mate 50 Pro котрий визнано найкращим камерафоном айфон узашалі ... пасе, задніх, ну ви зрозуміли.)) Не вірите - загугліть: huawei mate 50 pro vs iPhone та й переконайтесь у цьому. ;-)