Статті

Як продовжити термін служби навушників: 5 порад для будь-яких моделей

Share

Нові навушники можуть стати досить серйозною інвестицією, тому якщо ви плануєте заплатити за них великі гроші, то краще знати, як максимально продовжити термін служби даного придбання. З цього питання є кілька досить простих рекомендацій щодо процесу експлуатації та зберігання навушників. Вони досить прості, щоб будь-який користувач міг дотримуватись їх у повсякденному житті.

Поводьтеся з акумулятором правильно

Дуже часто акумулятор у бездротових навушниках виходить з ладу найпершим. Відповідно, щоб навушники прожили якомога довше, користувачеві потрібно подбати про вбудовану батарею, адже саме від неї залежить довготривалість навушників. При цьому досить важко сказати, як довго прослужить та чи інша бездротова гарнітура, оскільки змінних дуже багато. Але в середньому з огляду на більшість сучасних літій-іонних батарей, які використовуються в електроніці, термін служби акумулятора становить від двох до трьох років. І це, безумовно, трохи турбує з огляду на те, наскільки глибоко бездротові навушники інтегровані в життя будь-якого сучасного користувача.

Більше того, якщо мова заходить про TWS-навушники, то у них усередині корпусу не так багато місця для розміщення великої батареї — в результаті ці пристрої вимагають навіть більш ретельного догляду, щоб вони прослужили якомога довше. Так що якщо ви знаєте, що будете використовувати навушники нетривалий час протягом дня, зберігайте їх поза зарядним футляром, коли вони не знаходяться у ваших вухах, і відключайте їх харчування вручну. Повертайте ці навушники до зарядного футляра лише тоді, коли вони розрядяться до 20-40% батареї.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Звичайно, це трохи менш зручно, ніж зберігання навушників у стандартному чохлі, але це дозволить помітно продовжити термін служби батареї. Якщо повертати навушники в зарядний футляр лише за низького заряду батареї, то гаджет залишиться у відмінній формі набагато довше.

Щоправда, повнорозмірні і накладні навушники зазвичай не мають чохла для зарядки. Втім, все одно намагайтеся заряджати ці пристрої лише тоді, коли вони втрачають заряд у діапазоні від 20 до 40% батареї. При цьому слід пам’ятати, що постійна зарядка акумулятора понад 80% може вплинути на скорочення терміну служби батареї. Саме через це багато бездротових навушників-затичок заряджаються досить повільно по досягненню цього рівня.

Почистіть навушники

Від цього, на жаль, нікуди не дітись — у наших вухах завжди є якісь не дуже приємні речі. Віск, бруд, клітини шкіри та багато іншого – все це може потрапити всередину навушників та пошкодити їх. Це особливо небезпечно для моделей, у яких в амбушюрах є маленькі отвори, які легко забити різним сміттям. Через це чистка навушників просто необхідна – кожна модель вимагає особливого підходу. Як правило, вам необхідно чистити ті деталі, які вставляються безпосередньо у вуха, тобто амбушюри та те, що знаходиться поряд з ними.

При цьому те, як часто вам потрібно чистити навушники від бруду, залежить виключно від вас. Наприклад, якщо ви використовуєте навушники в спортзалі, де ви активно потієте, вам доведеться чистити їх набагато частіше, ніж ті, які ви іноді використовуєте вдома або на роботі. Але, як показує практика, очищати навушники, що регулярно використовуються, потрібно приблизно раз на тиждень, тоді як пристрій, який використовується в процесі тренувань, краще чистити відразу після її закінчення.

Замініть усі зношені амбушюри, прокладки та інші розхідники

Варто відразу відзначити, що ця порада передбачає ідеальний світ, в якому всі компоненти можна замінити на будь-якій парі навушників. Однак, ми знаємо, що це зовсім не так. Проте заміна витратних елементів, які доступні на вашій моделі навушників, може мати величезне значення для забезпечення їх гідної роботи протягом багатьох років.

Наприклад, більшість повнорозмірних і накладних моделей навушників дозволяють легко замінити амбушюри. Ви повинні робити це щоразу, коли помічаєте, що вони починають зношуватися чи деградувати. Це не лише продовжить термін служби ваших навушників, а й дозволить забезпечити найкращу ізоляцію від зовнішніх шумів. Крім того, деякі виробники надають вам можливість відправити їм свою гарнітуру, щоб самостійно замінити прокладку на оголов’ї, що також дуже корисно. І якщо ваші навушники поставляються зі змінними кабелями, то ви можете змінювати їх у міру необхідності та зношування.

Заміна амбушюрів на навушниках-затичках — чудова ідея, і поки ви цим займаєтеся, можна сміливо спробувати варіант із піноматеріалу, якщо ваші навушники поставляються із силіконовими амбушюрами. Справа в тому, що вироби з піноматеріалу щільніші і дозволяють отримати максимально щільну фіксацію. При цьому працювати з цими навушниками, безперечно, набагато складніше. Наприклад, компанії на кшталт Apple дозволяють вам набувати змінних амбушур для деяких моделей навушників, але користувачеві не зовсім зручно замінювати їх. Благо є сторонні служби, які займаються ремонтом та доглядом за такою технікою.

Зберігайте навушники правильно

Ймовірно, це може здатися надто очевидною порадою, але якщо до ваших навушників додається чохол для зберігання (не для зарядки), обов’язково використовуйте його. Він призначений для забезпечення їх безпеки та захисту під час транспортування. Звичайно, навушники простіше кинути в рюкзак, але тоді вони будуть абсолютно беззахисними перед різним фізичним впливом.

Якщо ви не збираєтеся використовувати певні навушники якийсь час, постарайтеся зберігати їх у чистому місці з низьким вмістом пилу, де вони не надто нагріватимуться або охолоджуватимуться. Крім того, ніколи не зберігайте дротові навушники з намотаним на корпус кабелем. Це погано як для кабелю, так і для гарнітури. А якщо ви щойно закінчили тренування в спортзалі, то не кидайте промоклі від поту навушники в чохол до наступного тренування. Як уже згадувалося раніше, очистіть їх і дайте висохнути, а потім прибирайте в чохол.

Навіть якщо ваші навушники не поставляються з окремим чохлом, ви все одно можете зробити кроки, щоб захистити їх від різних пошкоджень. Найпростішим способом є придбання окремої сумки для зберігання навушників, коли вони не знаходяться в чохлі для заряджання, або в тому випадку, коли вони взагалі не використовуються. І який би тип навушників ви не використовували, не кладіть на них важкі предмети і не носіть їх вільно в рюкзаку або сумці, щоб уникнути зайвих ударів про інші предмети під час транспортування.

Використовуйте навушники обережно

І останнє, але не менш важливе, будьте обережні при використанні своїх навушників. Ми не говоримо, що їх потрібно буквально няньчити, але кілька дрібниць все ж таки можуть мати значення. Не виймайте дротяні моделі за їх шнури, оскільки це може призвести до пошкодження кабелю або конектора, до якого вони підключені. І незалежно від типу навушників, не кидайте їх на тверді поверхні – це дуже простий та ефективний спосіб пошкодити пристрій без шансів на відновлення. Також при прослуховуванні контенту вибирайте зручну вам гучність, але не максимальну – це корисно як для вашого слуху, так і для драйверів усередині самих навушників. Намагайтеся не піддавати ваші навушники гучним хлопкам та іншим акустичним шумам.

І, звичайно, намагайтеся не проливати нічого на ваші навушники. Так, багато сучасних моделей мають досить просунуті рейтинги IP із захисту від вологи та пилу, але краще все ж таки уникати прямого контакту з водою. Крім того, намагайтеся дотримуватися інструкцій виробника при використанні навушників – якщо цього не зробити, то ваша гарантія може бути анульована, що було б величезним прикрощом у випадку з дорогими навушниками з значним терміном гарантійного обслуговування. А якщо з гаджетом щось піде не так, обов’язково скористайтеся гарантією замість викинути навушники або віддати їх у підвальний сервіс.

Загалом, трохи здорового глузду та кілька корисних порад – це все, що вам потрібно, щоб максимально довго та комфортно використовувати всі можливості своїх навушників.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Лужна Софія

Відповідальна та цілеспрямована. Спокійна і витривала. Борець за справедливість. Сфера інтересів: технології, які змінять майбутнє.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Всі iPad Pro 2024 року отримають найкращі OLED-дисплеї на ринку

    Глава аналітичної компанії Display Supply Chain Consultants Росс Янг заявив, що майбутні флагманські планшети Apple…

    30.04.2024

    Камера iPhone 16 Pro отримає п’ять основних оновлень, включаючи 6-кратний телеоб’єктив

    Майбутній випуск висококласних флагманів Apple, iPhone 16 Pro і 16 Pro Max, викликає значний ажіотаж,…

    29.04.2024

    Meizu 21 Note з камерою на 50 Мп показали на живих фотографіях

    Незважаючи на заяву компанії Meizu про вихід з бізнесу смартфонів, в мережі з'явився ще один…

    29.04.2024

    “Київстар” змінює тарифи: які будуть оновлені

    Мобільний оператор "Київстар" анонсував зміни у 2-х своїх тарифах. Оновлення стосуються домашнього інтернету в рамках функції Суперсила.…

    29.04.2024

    HTC випустить новий смартфон на Snapdragon 7 Gen 3 (фото)

    Смартфони HTC давно перестали бути масовими, але зникати з ринку не збираються. У Geekbench засвітилася…

    29.04.2024

    iOS 18 стане найбільшим оновленням для iPhone

    За чутками, iOS 18 стане найбільшим оновленням для iPhone, в якому Apple інтегрує штучний інтелект…

    29.04.2024