Що робити, якщо на телефоні немає мережі і неможливо нікуди зателефонувати

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Трапляються такі ситуації, коли телефон (або смартфон) взагалі не ловить мережу. На екрані немає паличок, які показують рівень сигналу, немає назви оператора. Може бути напис «ні мережі» чи «no service».

Є кілька способів вирішити це питання. Поговоримо про них детальніше.

Реклама

Якщо інший апарат з мережею не має проблем, а така несправність тільки з вашим пристроєм, то виконайте такі дії:

  • Переконайтеся, що пристрій не перебуває в режимі польоту (авіарежим). Така опція є як у кнопкових телефонів, так і смартфонів. Як правило, в цьому режимі на екрані світиться піктограма літака. Зв’язок у цьому режимі відсутній повністю, як мобільний, так і Wi-Fi;
  • Спробуйте кілька разів перевести телефон у режим польоту (авіарежим). Можливо, це допоможе перепідключитись. Іноді проблему може вирішити перезавантаження гаджета: досить просто вимкнути та включити апарат;
  • Перевірте налаштування мережі. За промовчанням визначення оператора має бути автоматичним. Можна спробувати вибрати його вручну, і можливо проблема буде вирішена;
  • Ймовірно, є проблеми із сім-картою. Потрібно перевірити, чи працює ваш апарат з іншою сімкою цього ж оператора. Якщо так, то вашу сімкарту потрібно перевипустити в офісі оператора. Таке буває – сім-карта через 5-10 років може вийти з ладу, і телефон часто втрачатиме мережу.

Якщо немає можливості вставити іншу сімку або замінити її, можна спробувати почистити контакти картки слабким спиртовим розчином.

Ну і останній пункт — апаратні проблеми зі смартфоном. Колись років 6 тому у мене був смартфон, який періодично втрачав мережу без жодних причин. У результаті його замінили за гарантією – модуль стільникового зв’язку виявився бракованим.

Телефон або смартфон можуть не з’єднуватися з мережею, якщо базова антена знаходиться дуже далеко або від пристрою до вежі мобільного зв’язку занадто багато перешкод.

Наприклад, у глибоких цокольних поверхах навіть у великому місті зв’язок може бути відсутнім. Ви, напевно, пам’ятаєте ще ті часи, коли в метро телефон не ловив взагалі — згодом до підземки були додані антени стільникового зв’язку, і проблему було вирішено.

Золоте правило для тих, хто в передмісті – чим вище ви знаходитесь, тим краще якість стільникового зв’язку. Буває, що “на землі” мобільник не ловить взагалі, а варто забратися на дерево або на дах будинку, то сигнал з’являється. Не забувайте про техніку безпеки, коли забираєтесь на висоту.

У випадку, якщо ви часто проводите час за містом, і проблеми зі зв’язком все ж таки бувають, вам може допомогти:

  • Підсилювач (репітер) сигналу мережі. Невеликий пристрій здатний встановити зв’язок навіть із дуже віддаленими антенами;
  • Телефон із гніздом для зовнішньої антени або із зовнішньою антеною.

А якщо телефон погано ловить у квартирі, то можна зробити заявку оператору і, можливо, ваша проблема буде вирішена.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ