Статті

Топ-6 мінусів дуже дешевого ноутбука, і чому такий гаджет потрібно брати у крайньому випадку

Share
Час читання: 2 хв.

Незважаючи на всі світові колотнечі, навіть зараз можна знайти новий ноутбук в межах 10 тисяч гривень. І такий комп’ютер навіть працюватиме! Але купувати його потрібно лише у крайньому випадку. І ось чому.

Слабке залізо

Не варто чекати від ультрабюджетного ноутбука якоїсь продуктивності. Швидше за все, в ньому буде слабкий процесор із частотою трохи вище 1 ГГц (може навіть і 4-х ядерний, але це неважливо) і мало оперативної пам’яті. Один чи два гігабайти оперативної пам’яті у 2022 році – це дуже мало. Постійної пам’яті теж буде впритул – з ймовірністю в 99% буде встановлений накопичувач eMMC, на якому якщо після установки ОС залишиться вільними 10 гігабайт, то вже буде добре.

Також не варто чекати від такого пристрою дводіапазонного Wi-Fi та сучасного протоколу Bluetooth. Звичайно, ні про яку модернізацію такого пристрою не може йтися й мови — оперативна пам’ять та CPU будуть припаяні до плати.

Низька продуктивність

Від слабкого заліза страждає на продуктивність. Так, потужності пристрою вам вистачить, щоб відкрити пару вкладок у браузері та працювати з простими документами. А ось об’ємні документи, презентації та велика кількість вкладок такому комп’ютеру навряд чи під силу. Перемикання між завданнями буде дуже довгим, а також часті і зависання такого комп’ютера. Загалом, не робота, а мука.

Низька якість клавіатури та тачпада

Зрозуміло, що виробник не особливо старатиметься і вкладатиметься у створення якісної клавіатури та тачпада. Наприклад, оригінальна клавіатура для ноутбука вартістю 30-40 тисяч може коштувати стільки, скільки коштує ультрабюджетний лептоп. Клавіші у такого ноутбука можуть спрацьовувати через один раз, фарба швидко зітреться. Не виключені моменти вилітання кнопок. Тачпад також навряд чи зможе похвалитися точністю та зручністю.

Низька якість складання

Крім клавіатури, на другому місці від механічної втоми страждають петлі, які кріплять екран-кришку біля будь-якого ноутбука. Чи може бюджетний лептоп мати високу якість? Навряд чи. Непоодинокі випадки деформації шлейфу, по якому йдуть дані на екран. А це вже дорогий ремонт пристрою.

Також дешеві лептопи створюються із тонкого і не дуже якісного пластику. Можна з необережності зламати такий пристрій. Від низької якості складання страждають порти USB Type-A. Як каже мій знайомий майстер із сервісу – «USBішки у дешевих буків – витратний матеріал!». Благо, зараз на зміну Type-A прийшов Type-C, тільки ось бюджетний ноутбук навряд чи матиме такий інтерфейс.

Мало портів

Як правило, такий ноутбук має 2 порти USB Type-A, причому старої версії протоколу. А ось HDMI для підключення зовнішнього монітора, точніше, його версія «міні» є практично у кожного ультрабюджетника.

Низька ремонтопридатність

Якщо такий пристрій зламається, то, швидше за все, може піти у відро для сміття. Часто сервіс-центри відмовляються ремонтувати такий девайс складно знайти комплектуючі, а якщо вони і є, то вартість однієї запчастини іноді перевищує ринкову вартість такого ноутбука.

Чому не варто купувати такий гаджет?

Мучень буде більше, ніж користі. Наприклад, близько 20 000 гривень можна купити ноутбук набагато краще, ніж за 10 тисяч, і користуватися ним для простих завдань без проблем кілька років. Але є лайфхак – замість Windows на такий пристрій можна встановити якесь легке складання на базі Linux, і тоді такий комп’ютер ще попрацює.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

View Comments

  • Можна купити бу за 10 к просто ракету.

  • На вторисному ринку дуже багато корпоративних ноутів. Нещодавно придбав собі дав буки з процесором і5 6го покоління ссд128 та 8 гб озу 4ж лтє модемом та живою батарейкою всього за 6тис

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Нова функція One UI 7 на Galaxy ставить Apple в незручне становище

    Компанія Samsung почала розгортати абсолютно нову опцію для пристроїв Galaxy під управлінням найновішої ОС -…

    26.12.2024

    Lenovo змінює ThinkPad: легендарний елемент зникне у нових моделях

    Інсайдер під ніком WalkingCat опублікував зображення нового ноутбука Lenovo ThinkPad X9, який мають представити наступного…

    26.12.2024

    Apple відкладає безрамковий iPhone: реліз очікується не раніше 2027 року

    iPhone без рамок, як і раніше, всього лише фантазія, хоча за останні кілька років рамки…

    26.12.2024

    Названо найкращі та найгірші пристрої Apple у 2024 році

    У 2024 році Apple мала і тріумфи, і невдачі, як це часто буває з великими…

    26.12.2024

    Apple планує завершити співпрацю з Nvidia

    Apple активно розробляє власні прискорювачі штучного інтелекту, прагнучи знизити залежність від сторонніх виробників, особливо від…

    26.12.2024

    Огляд на комплекти пам`яті для ПК і ноутбуків від компанії Goodram

    Як на мене, комплекти пам'ять GOODRAM — це справжня знахідка для тих, хто хоче поєднати…

    26.12.2024