Значна частина пам’яті смартфона може забивати кеш, що накопичується на пристрої. Розкажемо, що це таке і як звільнити місце у пам’яті, очистивши кеш.
Під час роботи смартфона та його додатків накопичуються тимчасові файли – вони і називаються кешем. Кеш потрібен, щоб прискорити завантаження різних даних та мультимедіа, які користувач переглядав раніше. У ньому зберігаються історії перегляду, мініатюри відео, зображень тощо. Кеш накопичується самостійно, без участі людини.
Сам собою він не є файлом у звичному розумінні — його не можна переглянути або перенести кудись. Наприклад, у програмах для прослуховування музики є можливість завантажити трек, який збережеться в кеші – наступного разу, коли користувач увімкне його, він завантажиться моментально. При цьому аудіо, що зберігаються в кеші, не вийде прослухати десь ще або використовувати поза додатком, в якому ці тимчасові файли були завантажені. Сам трек не зберігається в пам’яті – зберігається лише тимчасова інформація про нього. Те ж саме і для будь-яких інших мультимедіа. Наприклад, у соціальних мережах зберігаються мініатюри переглянутих зображень, через що їх кеш часто займає багато місця.
Так як кеш — це тимчасові файли, які програма зберігає для швидкого завантаження, можна очистити. Ця дія не торкнеться будь-яких даних, які користувач завантажив самостійно. Єдиний недолік цього способу очищення пам’яті полягає в тому, що для завантаження деякого контенту знадобиться трохи більше часу, ніж зазвичай, проте при стабільному підключенні до Інтернету це буде непомітно.
Очистити кеш на смартфоні можна кількома способами і без завантаження додаткових програм. Очищення кеша хоч і ефективний спосіб звільнити пам’ять, зловживати їм безглуздо – кеш накопичується постійно під час роботи будь-яких додатків, а значить видаляти його варто через великі проміжки часу, приблизно раз на 3-6 місяців.
Чим частіше користуватися додатком, тим більше кешу в ньому може накопичитися, особливо якщо йдеться про програми з великою кількістю контенту — соціальні мережі, браузери тощо. Очистити кеш можна вибірково в додатках, де він найбільше накопичується. Зробити це необхідно так:
Ось приклад, як кеш Google Chrome займає майже 600 Мб пам’яті, а YouTube – майже 1 ГБ:
Багато моделей смартфонів дозволяють очистити кеш усіх програм за один раз. Для цього необхідно виконати такі дії:
Деякі виробники встановлюють на свої пристрої програму «Диспетчер телефону» або подібну, в якій можна швидко оптимізувати роботу смартфона, очистити кеш або провести антивірусне сканування. Найчастіше таку програму можна зустріти на моделях брендів Huawei, Honor, Oppo, realme та деяких інших. Щоб очистити кеш у такий спосіб, користувачеві знадобиться:
Назви пунктів можуть відрізнятись у різних виробників смартфонів.
Системний кеш можна очистити через Recovery Mode. Для цього необхідно увійти в режим відновлення, затиснувши комбінацію клавіш: найчастіше одну із клавіш гучності + кнопку живлення. У різних брендів можуть бути різні поєднання для відкриття режиму відновлення.
Коли клавіші будуть затиснуті кілька секунд, на екрані має з’явитися значок Android, після чого можна відпустити кнопки. Потім користувачеві знадобиться:
Додатково можна очистити кеш у браузері, який часто використовується. Навіть після видалення тимчасових файлів у налаштуваннях програми в браузері може залишитися кеш. У різних програмах інструкція може трохи відрізнятися, розглянемо видалення кешу на прикладі Chrome. Для цього потрібно:
Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…
У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…
The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…
Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…
Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…
Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…