Статті

Як збільшити автономний режим роботи ноутбука

Share
Час читання: 2 хв.

Ноутбуки, як і раніше, відносяться до компактних і потужних комп’ютерів. Але часом вони мають один критичний недолік – мінімальний рівень автономної роботи. Якщо користувачеві потрібно закінчити роботу і заощадити заряд акумулятора, доведеться виконувати цілий комплекс рішень, вказаних нижче.

Вимкнення непотрібних сервісів

Часто користувачі працюють на ноутбуці, але в той же час ще використовують MP3-плеєр, який здатний значно споживати багато енергії з акумулятора техніки. Рекомендується вимкнути аудіоплеєр, а музику включити на іншій техніці, наприклад, смартфоні. Такий підхід дозволяє значно економити енергію, а користувач зможе закінчити роботу швидко.

Продувка вентиляційних отворів

Часто підвищена витрата батареї пов’язана з тим, що вентиляційні отвори ноутбука забиваються пилом, процесор перегрівається і вентилятору доводиться довше працювати, що автоматично підтримуватиме оптимальну температуру. Вирішити цю проблему можна легко, якщо заздалегідь продуть вентиляційні отвори за допомогою пилососа, що має функцію зворотного видування. Якщо немає пилососа, то можна скористатися будь-яким насосом – велосипедним або автомобільним. Продувати потрібно як самі вентиляційні ґрати зверху, так і охолодні отвори, наявні знизу корпусу. У крайньому випадку можна спробувати продути корпус ноутбука ротом – тут буде потрібно зачеплення великого обсягу легень!

Затінення екрану

Функція затінення екрана, яка діє з операційної системи Windows 7, також вважається пріоритетною – варто її задіяти, як екран через певний час затемняється і далі відключається. Якщо такої функції немає в ОС, то тут, швидше за все, немає екранних драйверів. Але варто задіяти програму DriverPack Solution навіть старої версії, як екранні драйвера миттєво знаходяться, а після перезавантаження комп’ютера функція затінення екрана з’являється. Далі потрібно буде задіяти повзунок, як можна досягти будь-якої яскравості екранної частини комп’ютера!

Регулювання відеокарти

Якщо рівень заряду акумулятора недостатньо, рекомендується знизити тактову частоту відеокарти. Такий підхід допомагає, якщо в комп’ютері працює не інтегрована відеокарта. Досить зайти сюди Панель Управління/Екран/Параметри, і якщо використовується відеокарта ATI або nVidia, то достатньо натиснути на Екран/Параметр/Додатково, як можна з легкістю почати регулювання тактової частоти відеокарти.

Як видно з зазначеного, нічого складного немає в частині продовження автономної роботи ноутбука – потрібно скористатися порадами і техніка зможе працювати на одному заряді батареї виключно довго.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024