Деякі зовнішні акумулятори продаються з під’єднаним або навіть вбудованим кабелем. У такому випадку важливо переконатися, що його кінець (зазвичай порт microUSB, Lightning або USB-C) підходить до вашого смартфону. Якщо виникають проблеми з несумісністю портів, їх можна вирішити придбанням відповідного кабелю або перехідника.
Окрім типу роз’ємів на пауербанку, звертайте увагу на їхню кількість.
Наприклад, якщо збираєтесь заряджати по два пристрої одночасно, шукайте зовнішній акумулятор із двома вихідними портами.
Крім того, на пауербанках є і вхідний роз’єм — для заряджання зовнішнього акумулятора від комп’ютера або електромережі. Зазвичай це USB-C або microUSB, а відповідний кабель йде у комплекті. Не переплутайте цей роз’єм із вихідними портами.
З’ясуйте вихідну силу струму зовнішнього акумулятора
Швидкість зарядки смартфона залежатиме від багатьох параметрів пауербанку, але визначальним є вихідна сила струму. Вона повинна бути не меншою за ту, що передбачена виробником телефону.
Дізнатись оптимальну силу струму для свого гаджета просто. Візьміть вилку, що йшла в комплекті з пристроєм, та перегляньте значення OUTPUT. Там буде написано щось на зразок 5 V – 2 A. Вам потрібна цифра, що стоїть поряд з A, тому що сила струму вимірюється в амперах.
Дізнатися вихідну силу струму пауербанку можна на сайті виробника або в інструкції. Якщо у зовнішнього акумулятора більше одного вихідного роз’єму, параметр іноді вказується прямо на корпусі поряд з кожним портом.
За наявності двох або більше роз’ємів слід пам’ятати, що загальна вихідна сила струму пауербанку обмежена.
Наприклад, акумулятор може мати два виходи по 2,5 А кожен, але видавати в сумі не більше 4 А. Відповідно, при підключенні відразу двох пристроїв, кожен з них зможе отримувати максимум 2 А.
Якщо вихідна сила струму зовнішнього акумулятора менша за ту, на яку розрахований смартфон (припустимо, 1 А у пауербанку і 1,5 А у телефону), то зарядка все одно відбуватиметься, але помітно повільніше.
Не потрібно боятися, якщо вихідна сила струму зовнішнього акумулятора вища за ту, на яку розраховано мобільний пристрій (наприклад, 2 А у пауербанку і 1 А у смартфона). Гаджети мають вбудовані засоби захисту, що обмежують значення струму, що надходить, до прийнятного значення. Простіше кажучи, ваш телефон не вибухне і не розплавиться.
З цієї ж причини мобільний пристрій не зарядиться швидше, якщо ви використовуватимете вилку або пауербанк з вихідною силою струму вище передбаченої виробником.
Переконайтеся, що підтримка швидкого заряджання
Допустимо, ви знайшли зовнішній акумулятор з відповідною вихідною силою струму, але комплектна вилка все одно заряджає смартфон швидше. В чому справа? Швидше за все, ваш гаджет підтримує якусь технологію прискореної зарядки на кшталт Quick Charge 3.0, Quick Charge 4.0 або варіант із власною назвою від конкретного виробника (наприклад, Huawei FCP). Шукайте пауербанк, який дружить саме з тією технологією швидкого заряджання, що використовується у вашому мобільному пристрої.
Дізнайтеся про вхідну силу струму зовнішнього акумулятора
Який би ємний зовнішній акумулятор ви не купили, його запас енергії рано чи пізно буде вичерпаний. Приємно, коли пауербанк швидко підживлює смартфон, але ще краще, якщо він сам моментально заряджається.
Швидкість зарядки пауербанка визначається його вхідною силою струму, напругою та наявністю тієї чи іншої технології, що забезпечує оперативніше заповнення власної енергії. Наразі існують зовнішні акумулятори, які повністю заряджаються менш ніж за 30 хвилин.
Зверніть увагу: власна швидкість зарядки пауербанку не впливає на швидкість, з якою він живить смартфон.
Недолік розуміння технологій та прогалини у знанні англійської можуть ввести користувача в оману. Наприклад, ви бачите пауербанк, на якому написано щось на кшталт 5 minutes charge. Можна подумати, що цей чудо-пристрій заряджає смартфон за 5 хвилин, але насправді все інакше.
Припустимо, ємність акумулятора 10 000 мА⋅год і він повністю заряджається за 20 хвилин. У такому разі за 5 хвилин він заповнить приблизно 2500 мА⋅год. І цього справді вистачить, щоб зарядити типовий смартфон.
Проблема в тому, що час заряджання телефону обмежений власною максимальною вхідною силою струму і наявністю підтримки тієї чи іншої технології швидкої зарядки.
Простіше кажучи, пафосна фраза 5 minutes charge насправді означає: “Цьому пауербанку достатньо 5 хвилин, щоб отримати енергію, необхідну для подальшої повної зарядки смартфона”.
Визначте тип зовнішнього акумулятора
Залежно від використовуваних елементів живлення розрізняють літійні та літійполімерні акумулятори. Останні вважаються більш стабільними та компактними. Але різниця не така істотна, щоб загострювати на ній увагу. Тому можна вибирати будь-який із цих варіантів.
Врахуйте інші особливості
Є ще кілька нюансів, на які корисно звернути увагу під час виборів пауербанку.
- Матеріал корпусу. Пластикові акумулятори дешевші і легші за металеві. Пам’ятайте про це.
- Наявність індикатора. Деякі пауербанки відображають рівень заряду, що залишився на невеликому вбудованому дисплеї, що дуже зручно.
- Безпровідна зарядка. Якщо ваш смартфон і пауербанк підтримують загальну бездротову технологію зарядки, ви зможете підключати їх один до одного без кабелю.
- Наявність сонячної панелі. Якщо на корпусі акумулятора є вбудована сонячна пластина, він зможе заряджатися у ясну погоду.
- Захист від зовнішніх дій. Портативні акумулятори можуть бути захищені від вологи, ударів та пилу. Якщо ви ведете активний спосіб життя, такі властивості можуть стати в нагоді.