Як правильно встановити роутер у квартирі: наші поради та рекомендації

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Вибір місця для роутера в квартирі впливає на те, наскільки якісне покриття Wi-Fi буде у вас вдома. Ми вирішили допомогти вам у цьому непростому питанні. Давайте встановимо роутер правильно!

Правильне встановлення роутера в квартирі чи будинку – це головна запорука високого рівня сигналу бездротової мережі, а отже, і якісного з’єднання у всьому приміщенні. Поширенню сигналу Wi-Fi можуть перешкоджати стіни, меблі, металеві конструкції та інші дрібниці, яким часто не надають значення. А в результаті до деяких кімнат у квартирі Wi-Fi може просто не доходити.

Реклама

Так, проходження сигналу Wi-Fi меншою мірою перешкоджають дерево, скло, пластик і гіпсокартон. Куди сильніше його послаблюють цегла, штукатурка та вода, а найбільше проходженню хвиль перешкоджають залізо та арматура, кераміка та алюміній. Все це потрібно враховувати під час вибору місця для встановлення роутера.

Де не варто розміщувати роутер

  • Уникайте встановлення роутера в нижній точці квартири чи будинку – на підлозі, під столом, шафами і тим більше під диваном.
  • Не встановлюйте роутер у безпосередній близькості від домашньої електроніки – телевізорів, мікрохвильових печей, комп’ютерів тощо. Загалом усіх тих пристроїв, які можуть створювати перешкоди радіохвилям.
  • Не варто розміщувати роутер на металевих конструкціях. Вони добре блокують і послаблюють сигнал Wi-Fi.
  • Не ставте його поруч із дзеркалом. Воно відображає сигнал і може перешкодити його поширенню, якщо дзеркало встановлено на стіні між кімнатами.
  • Не встановлюйте роутер у ванній та інших приміщеннях із високою вологістю. Особливо, якщо ваш роутер не має захисту від води, а її, до речі, немає переважної більшості домашніх маршрутизаторів.

Де найкраще встановити роутер

Головне правило вибору місця встановлення роутера – між ним та будь-якою крайньою точкою у квартирі має бути найменше стін. Отже, маршрутизатор точно не варто встановлювати в бічній кімнаті. Ідеальне місце для встановлення ми показали на схемі нижче.

Звичайно, і тут можуть бути нюанси на кшталт металевих конструкцій, армованих міжкімнатних перегородок та інших елементів, які ми не врахували. Варто враховувати і те, де ви найчастіше користуєтесь Wi-Fi. Наприклад, якщо ви волієте не використовувати телефон у туалеті, то, можливо, найкращим рішенням може стати установка маршрутизатора в кімнаті №1. Особливо якщо саме там ви працюєте з Wi-Fi найчастіше. А ось у кімнаті №2 і на кухні його розміщувати точно не варто.

Загалом, насправді ідеальне місце для встановлення роутера може бути й іншим, ми ж лише постаралися наочно показати принципи, якими варто керуватися під час його вибору.

Декілька корисних лайфхаків

  • Найкраще розміщувати роутер на стіні. Тим більше, що переважна більшість із них має відповідні кріплення.
  • Перед фінальним монтажем роутера встановіть на смартфон додаток WiFi Analyzer або подібне до нього і переконайтеся, що обране місце забезпечує досить високий рівень сигналу Wi-Fi по всій квартирі. Ну а за потреби змініть положення маршрутизатора.
  • Якщо ви живете у великій квартирі або приватному будинку, один роутер може виявитися не в змозі забезпечити повне покриття всіх приміщень. В цьому випадку найкращим вибором стане створення безшовної Mesh-мережі.
  • Врахуйте, що діапазон 2,4 ГГц забезпечує меншу швидкість роботи, але має більшу площу покриття. Тому якщо ви не хочете витрачатися на покупку додаткової точки доступу та створення Mesh-мережі, а 5 ГГц “не добиває” до всіх точок у квартирі, найкращим рішенням стане використання роутера в режимі 2,4 ГГц.
Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ