Чому Wi-Fi може погано працювати в будинку – розглянемо основні причини

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Наразі неможливо уявити життя без Wi-Fi — у будинку будь-якої сучасної родини обов’язково є підключення до інтернету. Але бувають ситуації, коли Wi-Fi вередує – з’являються проблеми з підключенням або зі швидкістю передачі даних. Більшість користувачів починають судомно дзвонити провайдеру:

– Зв’язку немає! Неподобство! Полагодьте!

А насправді проблема вдома і пов’язана вона з вайфай-роутером. Розглянемо основні причини неякісної роботи мережі Wi-Fi.

Реклама

Неправильно встановлено роутер

Практика показує, що навіть відкриті дверцята шафи, які перекривають «видимість» радіосигналу роутера, можуть знизити швидкість. А уявімо, що ваш маршрутизатор знаходиться через стінку, а то й дві? Роутер бажано встановлювати в середині приміщення або в тій кімнаті, де ним постійно користуються. Чим більше перешкод, тим гірша якість зв’язку.

Занадто багато перешкод

Кожен сусідський роутер, смартфон та ноутбук дають перешкоди у багатоквартирному будинку. Wi-Fi-роутер аналізує мережу реального часу і навіть може реагувати на смартфони перехожих. Тут рішення два – спробувати підібрати місце для роутера в будинку подалі від вікон і стін з сусідами (вглиб приміщення) або переходити на 5-гігагерцовий Wi-Fi-роутер.

Сучасний Wi-Fi 6 захищений від завад краще, ніж мережа попереднього покоління. Але є мінус — якщо споживачі (наприклад, ваш старенький смартфон чи ноутбук) не підтримують новий стандарт, то такий роутер працюватиме в колишньому 2.4-гігагерцовому діапазоні.

Занадто багато підключень до роутера

Допустимо, у вас недорогий Wi-Fi-роутер, і ви підключили до нього комп’ютер, два телевізори, 3 смартфони, ноутбук, камеру відеоспостереження, розумну лампочку. Тоді не дивуйтеся, якщо у вас буде гальмувати доступ до мережі. Тут дві причини – зайнятість всього каналу або нездатність роутера впоратися з обробкою всіх підключень.

Рішення в цьому випадку одне — придивитися до дорожчих моделей (з чотирма антенами), а у разі зайнятості каналу — переходити на швидкісний тариф у провайдера.

Невірно виставлені налаштування

Майже у будь-якому роутері можна регулювати потужність пристрою. Насправді зустрічалося, що у налаштуваннях стояла найнижча потужність, тому в користувача виникали проблеми з підключенням. Цей параметр можна переглянути в адміністраторі пристрою. Про те, як це зробити, краще «погуглити» — моделей роутерів дуже багато, дані для доступу сильно відрізнятимуться.

Також буває, що в налаштуваннях маршрутизатора може бути виставлена ​​робота лише в одному каналі. А раптом на цьому каналі надто багато перешкод? У цьому випадку канал підбирається шляхом «наукового тику» — на якому краще зв’язок, той і слід залишити.

Можливо, в налаштуваннях пристрою виставлено занадто вузький канал Wi-Fi – наприклад, якщо канал 20 МГц, то краще підняти його на максимум.

Wi-Fi-роутер просто втомився

Такий пристрій, як правило, працює роками. Згодом через високі температури будь-який роутер може працювати гірше. Так, є моделі, які 10 років працюють без проблем. А є ті, які через 3-5 років вже починають давати збої. Краще змінювати маршрутизатор раз на 5 років – тут є один важливий плюс: покоління Wi-Fi змінюються – покращується швидкість та якість підключення до мережі.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ