Поради, які допожуть зберегти заряд смартфона надовго

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Смартфон часто сідає в невідповідний момент? Не поспішайте планувати покупку нового, доки не прочитаєте це.

Реклама

Можливо, потенціал батарейки вдасться підвищити, якщо ретельніше стежити за тим, що відбувається на екрані. Пропонуємо до вашої уваги 7 функцій, які потрібно повністю або частково відключити. А також читайте поради щодо збереження заряду від експертів.

Ворог №1 – яскравість екрану

Саме ця причина швидкої розрядки стоїть у нашому рейтингу на першому місці. Чим вона вища, тим швидше сідає гаджет. При максимальному її показнику пристрій розряджається вдвічі швидше!

Ворог №2 – фонові процеси

Багато хто помилково вважає, що для закриття програми достатньо його згорнути. Насправді їхня робота при цьому частково триває, а водночас крадеться заряд телефону. Особливо, якщо їх накопичилося дуже багато.

Так, вони по черзі закриваються самі, але тільки якщо на телефоні почне бракувати оперативної пам’яті. Краще не чекати на цей момент і закривати їх відразу після використання.

Однак це не врятує від програм, які раніше отримали дозвіл на роботу у фоновому режимі. В цьому випадку власник телефону цілком може сам відкликати деякі дозволи у своїх налаштуваннях.

Ворог №3 – Оптимізатори: не лише користь

Для очищення пристрою від сміття придумано багато програм. Їхнє завдання – забезпечити гладку та швидку роботу пристрою одним натисканням кнопки. Насправді ефект від їх використання може виявитися зворотним.

Найчастіше їх функціонал не перевищує той, який мають вбудовані оптимізатори, а заряду вони крадуть більше.

Ворог №4 – “Малюнок у картинці”

За допомогою цієї функції ви дивитеся відео у маленькому вікні, займаючись іншими справами в телефоні. Вона дуже енергоємна, оскільки запускає кілька процесів. Може, є сенс від неї відмовитися?

Ворог №5 – Багато повідомлень

Іноді ці “важливі” повідомлення просто реклама. Переконайтеся, що у вашому девайсі вони надходять лише від потрібних джерел і не містять суцільного спаму.

У налаштуваннях оповіщень більшості програм можна вибрати типи повідомлень, які правда потрібні.

Ворог №6 – Висока частота оновлення екрану

При високому показнику – 90 або 120 Гц – ваш пристрій швидше говорить “поки що”. Виправити положення допомагає увімкнення адаптивного режиму – він залишає високі значення лише там, де вони підтримуються програмно.

Ворог №7 – Живі шпалери

Рухомий малюнок з’їдає багато енергії. Не завжди вони добре оптимізовані розробниками та споживає не більше 5% від загальної витрати. Бувають шпалери, здатні висмоктати з пристрою всю енергію за кілька годин.

Як продовжити час роботи смартфона?

Для цього експерти дають кілька порад.

  • Поставте режим яскравості, що підлаштовується під навколишнє освітлення, а при виборі частоти оновлення екрана вкажіть адаптивний режим.
  • Встановлюючи чергову програму, відразу уточніть у ній два моменти: які повідомлення залишити і чи варто давати програмі дозволу на фоновий режим.
  • Чистіть пристрій від зайвих програм – вони не просто крадуть пам’ять, але і можуть працювати фоново.
  • Не забувайте закривати все, що не користуєтеся. Для цього заходьте в меню запущених програм.
  • Спробуйте змінити живі шпалери на просту заставку. Телефон став сідати значно повільніше – отже, потрібно залишити статичну картинку.
  • За наявності AMOLED-екрана заряд допомагають зберегти темні теми робочого столу та додатків.

Сподіваємося, стаття була корисною, і ви знайшли в ній багато нового! Знати, як зберегти заряд на телефоні, знадобиться кожному.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ