Бездротовий інтерфейс Wi-Fi набув досить широкого поширення. Сьогодні важко уявити офіс або квартиру без роутера. Навіть найсучасніші моделі роутерів коштують відносно недорого. У зв’язку з цим їх може дозволити собі будь-хто.
Досить часто при експлуатації роутера виникає необхідність посилення сигналу. Це може бути пов’язано з великою площею приміщення, товщиною стін та ін. Експерти назвали кілька простих способів посилення сигналу роутера.
Встановлення роутера в інше місце
Насамперед для посилення сигналу роутера його необхідно переставити в інше місце. Цей спосіб є найпростішим. Досить часто дозволяє вирішити проблему слабкого сигналу. Бажано встановити роутер у центрі офісу чи житлового приміщення. Причому якомога вище. Ставити роутер на підлогу експерти не радять.
Використання зовнішньої антени
Якщо поставити роутер в центр приміщення через ті чи інші причини не можна, то для посилення сигналу можна використовувати зовнішню антену. Старі моделі роутерів комплектуються антенами на 4-5 дБі. Якщо підключити їх до зовнішньої антени на 9 дБі, зона покриття збільшиться.
Оновлення програмного забезпечення
Якщо в останній раз у веб-інтерфейсі маршрутизатора ви були кілька місяців тому, то варто спробувати оновити прошивку. Не виключено, що нова версія прошивки для роутера виявиться кращою за оптимізовану. В результаті швидкість передачі даних бездротовою мережею збільшиться.
Перетворення старого роутера на точку доступу
Якщо у вас є вдома старий роутер, то ніщо не заважає перетворити його на точку доступу. Другий роутер можна поставити на кухні. Наявність у квартирі двох точок доступу забезпечить рівномірне та якісне покриття.
Якщо жоден із наведених вище способів посилення сигналу вам не допоміг, то є сенс придбати новий роутер, який підтримує Wi-Fi 6. Якість сигналу нового роутера та широта покриття вас приємно здивують.