Сучасні газові котли у своїй конструкції містять велику кількість елементів, робота яких залежить від надійного електропостачання. Щоб усім електричним та електронним вузлам забезпечити правильну експлуатацію, застосовуються спеціальні стабілізуючі пристрої. Перед тим, як вибрати стабілізатор напруги для газового котла, потрібно з’ясувати, який вид приладу варто придбати, і чим різні типи відрізняються.
Більшість інструкцій по роботі з найбільш популярними газовими котлами не містить будь-яких підвищених вимог до живлення. Як правило, дане обладнання запитується від стандартної побутової мережі, тобто для роботи такого обладнання необхідна та напруга, що й для звичайних побутових приладів.
Стандартна напруга варіюється в рамках 198 – 242В або 207 – 253В.
Але якщо розібратися детальніше, то стандарти не завжди відповідають реальним умовам. Не можна реально змусити постачальника електроенергії привести мережу під необхідні параметри, прописані в інструкції з експлуатації.
Виходить, що якщо не враховувати монтаж даного пристрою, то занадто висока чи занадто низька напруга може призвести до виходу з ладу дорогих елементів конструкції.
Для того, щоб розібратися в необхідності такого пристрою, як стабілізатор напруги для газових котлів, потрібно придивитися до його функціонування в робочих умовах. Побутові газові котли розраховані працювати при живленні від побутової мережі 220 -230В з похибкою +-10-15%. Під час просідання напруги на 20В, обладнання продовжить нормально працювати.
Але якщо воно опуститься до 140-180В, що є не рідкісним випадком у приватному секторі, де свідомо прокладені слабкі лінії електропередач. В даному випадку робота пристрою буде нестабільною, можуть бути відключені деякі функції приладу або його повне відключення до відновлення нормального живлення.
У деяких серйозніших ситуаціях замість падіння напруги відбуваються його стрибки. Напруга у таких ситуаціях короткочасно може підніматися рівня 250-300В що може вивести з ладу плату програмного забезпечення, викликати перегорання електроніки чи виведення з ладу друкованих плат. Після цього може знадобитися або дорогий ремонт, або повна заміна обладнання.
Якщо врахувати всі ці фактори, то необхідно придбати стабілізатор струму для газового котла, який дозволить запобігти його передчасному виходу з ладу. Але які типи стабілізаторів бувають і як вибрати той, який потрібний?
Виходить, що придбання стабілізатора не є обов’язковою вимогою. Але в деяких випадках воно необхідне. Тому, чи варто купувати дане обладнання, вирішувати повинен тільки сам користувач. А наше завдання — дати вам інформацію, який стабілізатор напруги найкращий.
Різновиди стабілізаторів, які слід враховувати перед тим, як підібрати відповідний виріб. Сучасні стабілізуючі прилади бувають чотирьох видів:
Крім цього, існують стабілізатори з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ), що мають на увазі корекцію напруги за допомогою генератора імпульсів, а також ферорезонансні стабілізатори, що працюють за принципом насичення магнітних трансформаторних сердечників. Однак, це застарілі типи стабілізуючих пристроїв, які сьогодні в побуті практично не застосовуються.
Стабілізатори також різняться за типом напруги та кількістю фаз. У побутового електропостачання існують такі види використання:
Останній тип у більшості випадків найбільш переважний, так як у споживача у розпорядженні з’являється три однофазні лінії з напругою 220В. Дану напругу можна отримати в тому випадку, якщо одна з фаз буде заведена на нульовий провід. Виходячи з кількості вже існуючих фаз, залежатиме і вибір типу найкращого стабілізатора.
З усього описаного вище можна підбити підсумок, який стабілізуючий пристрій підійде для газового котла найкращим чином:
Для споживачів основним критерієм вибору стабілізаторів напруги є вартість виробу. Одна по одній і тій же вартості можна купити прилад, який не підходить для газового обладнання або придбати надійну модель, яка забезпечить гідний захист. Тому при виборі стабілізуючого пристрою необхідно враховувати наведені параметри, а не тільки ціну.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…