Статті

Названо 5 ознак, які говорять про те, що ваш смартфон настав час замінити на новий

Share
Час читання: 2 хв.

Раніше речі робили на десятиліття, а зараз уже відійшли від такої практики. Особливо швидко старіє цифрова техніка. Розглянемо кілька ознак, які говорять про те, що смартфон краще замінити на новий. Сучасні реалії диктують нам, що девайс потрібно міняти раз на 1-2 роки. І це не забаганка, просто гаджет занадто швидко починає приходити в непридатність.

Фізичні несправності

Такі, як втомлена батарея, зламаний роз’єм зарядки або навушників, квітучий або тріснутий дисплей. Іноді ремонт старого смартфона може вилитися у велику суму грошей. Якщо у вас бюджетний девайс, якому більше 3-х років, то іноді немає сенсу його ремонтувати. Мине ще кілька років, і він перетвориться на цеглу — зависатиме і гальмуватиме навіть на простих додатках.

Два гігабайти оперативної пам’яті

На жаль цього дуже мало. Такого обсягу оперативної пам’яті вистачає на операційну систему та запуск кількох додатків. А ось перемикання між запущеними програмами займатиме час. Якщо ваш смартфон працює не на полегшеній системі Android Go, то 2 гіга буде дуже мало.

Мало постійної пам’яті

32 або 64 гігабайти постійної пам’яті на 2022 – явно недостатньо. Програми з кожним роком займають дедалі більше місця.

Також з часом накопичуються різні файли, які ми генеруємо за допомогою камери або отримуємо в месенджерах. Не завжди картка пам’яті дозволяє повноцінно розширити обсяг – не всі програми можуть бути встановлені на неї. До того ж ризик втрати даних із SD-карт набагато вищий, ніж із внутрішньої пам’яті пристрою.

Слабке та застаріле залізо

Навіть якщо на вашому смартфоні 4 гігабайти пам’яті, а він був куплений 3 роки тому, то процесор вже морально застарів. Щороку виходять нові дедалі потужніші процесори. Якщо девайс гальмує на серйозних завданнях, то крім як замінити більш потужний, більше нічого не можна зробити.

Любителям пограти на телефоні теж потрібно знати про те, що багато хто залежить від графічного чіпа. Можливо, у ваших улюблених ігор на потужному девайсі буде зовсім інший рівень графіки. Дисплей теж важливий: частота оновлення 60 Гц та 144 Гц – це небо та земля для любителів пограти.

А камери топових смартфонів просунулися так, що за допомогою них часто знімають кліпи та окремі моменти у художніх фільмах.

Слабкий акумулятор

Сучасні смартфони можуть тримати заряд кілька днів — технології просунулися як у створенні батарей, так і в апаратно-програмному забезпеченні. Процесори стали “розумнішими” – рівномірний розподіл навантаження по ядрах дозволяє зменшити енергоспоживання всього апарату. Також покращилося споживання енергії з програмної точки зору.

Приводом для зміни смартфона на новий і сучасніший може бути наявність тих чи інших функцій. Наприклад:

  • Наявність NFC-модуля щодо безконтактних платежів;
  • Підтримка віртуальної сім-карти eSIM або кілька слотів під фізичну сімку;
  • Можливість зйомки відео із дуже великою частотою кадрів.

І так далі. Усі функції в одній статті не згадати — смартфони бувають різні. Але найголовніше виклав.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

View Comments

  • І багато в нас таких, хто готовий міняти смартфон 1 раз в 1-2 роки). Особливо зараз під час війни і безробіття. Якась нісенітниця. Просто реклама. Мабуть упали продажі смартфонів. Хочуть, що б ми замість хліба купляли їхнє залізяччя.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як правильно заряджати смартфон, щоб уникнути пошкоджень та перегріву

    Смартфони стали такими важливими в нашому житті, що без них вже не уявляємо повсякденних справ.…

    12.01.2025

    OpenAI і Google скуповують відео для нейромереж: що це означає

    Технологічні компанії, прагнучи поліпшити свої розробки в галузі штучного інтелекту, активно скуповують відеоматеріали безпосередньо у…

    12.01.2025

    Microsoft дозволяє піратство: чому це вигідно для компанії

    Екс-співробітник Microsoft, а нині блогер з ніком Barnacules Nerdgasm пояснив, чому компанія дуже терпимо ставиться…

    12.01.2025

    Нова функція WhatsApp: створення чат-ботів прямо в додатку

    Нещодавно стало відомо, що месенджер WhatsApp тестує новий інтерфейс свого Android-додатку. Там вкладка "Спільноти" була…

    12.01.2025

    Представлено найтонший ігровий ноутбук у світі

    Компанія Razer представила потужний ігровий ноутбук Blade 16 (2025), який виділяється на тлі конкурентів тонким…

    12.01.2025

    8 бюджетних гаджетів, на яких Apple зосередиться у 2025 році

    Цього року Apple вирішила зробити акцент на підтримці як оновлених, так і абсолютно нових недорогих…

    12.01.2025