iPhone 14 навряд чи сподобався як користувачам айфонів, і потенційним покупцям. Яблучний смартфон багато в чому став розчаруванням через дуже незначні нововведення. Крім того, девайс не отримав безліч функцій, які кілька років мають конкуренти. Які ж нововведення так і не отримав iPhone 14 читайте в даному матеріалі.
Одним із тих нововведень, на які чекали найбільше, можна назвати появу в айфонах роз’єму USB-C. Lightning не задовольняє користувачів ні швидкістю передачі, ні своєю пропрієтарністю – все-таки більшість виробників уже давно перейшли на Type-C. Проте Apple продовжила використовувати фірмовий Lightning всупереч думці ринку. Принаймні до вступу вимог з боку ЄС щодо підтримки USB-C усіма смартфонами, що продаються на території Європейського Союзу.
Чи це погано? Для користувачів швидше за так. Адже, можливо, Lightning також обмежує можливості впровадження швидшої зарядки. Величезний ринок аксесуарів зосереджений на USB-C і, ймовірно, Apple своєю впертістю певною мірою гальмує цілу індустрію. До речі, тільки в айфони купертинівці вперто ставлять свій роз’єм, адже в решті «яблучної» техніки вже USB-C.
Іншим нововведенням, що так і не з’явилося в новому айфоні, стала перископ камера. З її допомогою можна робити оптичний зум 5х і навіть 10х. Huawei використовує цю технологію з 2019 року, Samsung почав трохи пізніше. Айфони обмежуються звичайною камерою з триразовим наближенням. На мій погляд, це значення не є оптимальним. Навіть більш ранні рішення з дворазовим зумом були більш корисними у реальному використанні. А коли потрібно наблизити дуже сильно, iPhone 14 в цьому зовсім не допомагає.
До речі, багаторазове наближення можна зробити навіть без перископ камери. Смартфони Google Pixel дозволяють наближати картинку за допомогою нейромереж та виходить цілком непогано. В айфонах нічого подібного ні в залізному, ні в програмному вигляді так і не з’явилося. Цього року Apple обмежилася лише 2,5-кратним наближенням, яке досягається шляхом кропу до 12 МП із 48-мегапіксельної матриці в iPhone 14 Pro.
У плані зарядки айфони ніколи не були у лідерах, цього року нічого не змінилося. І якщо Android-виробники вже давно переступили за 50 ватів по провідній зарядці, то у Apple майже вдвічі менше цього: 25 ватів по дроту і 15 ватів по бездроту. Причому бездротова зарядка з такою потужністю працює тільки з Magsafe-аксесуарами, зі звичайними це значення вдвічі менше.
Максимум можливостей iPhone 14 – зарядка з 0 до 50% за півгодини. Наприклад, середньобюджетник від Realme повністю заряджається за 45 хвилин. Так, знос батареї у китайців буде більше, але і «яблучна» техніка вже давно не запорука надійності та безпеки. Можливо, в обмеженні швидкої зарядки винен роз’єм Lightning, який не дозволяє вбудувати в айфони більш інноваційні технології.
Apple Pencil на ринку вже кілька років купертинівці випустили вже два покоління фірмового олівця, але підтримки айфонів як не було, так і немає. І справа не просто в моїх чи чиїхось «хотілках». “Яблучні” смартфони об’єктивно мають великий дисплей з високою частотою розгортки – що ще потрібно для підтримки Apple Pencil?
Хоч і багато хто скептично ставиться до стілусів у смартфонах, але деякі сценарії використання таки є. Приклад вже давно продається – і це Samsung S Pen. Раніше Galaxy Note, а зараз Galaxy Ultra наочно показують, що перо в смартфоні можна використовувати. Як невеликий цифровий блокнот айфон навряд чи впорається гірше за корейського конкурента. Але досі підтримки Apple Pencil у iPhone немає.
Коли я пишу ці слова, до релізу iPhone 17 залишається близько десяти місяців, але вже…
Хочете встановити або перевстановити Windows? Давайте я поділюся тим, на що варто звернути увагу, щоб…
Сьогодні більшість виробників смартфонів робить акцент на ШІ-можливостях своєї продукції. Аналітична компанія SellCell вирішила перевірити,…
Сучасні діти з раннього віку живуть в оточенні гаджетів. Смартфон є найпопулярнішою покупкою для дітей,…
Європейський Союз запускає масштабний космічний проєкт IRIS², спрямований на створення угруповання з 290 супутників зв'язку…
Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…