Статті

Чому смартфон розряджається, якщо ним не користуватися

Share
Час читання: 2 хв.

Мій смартфон за ніч втрачає приблизно 10% заряду – я не залишаю пристрій на ніч на зарядці, завжди заряджаю з ранку. Чому так відбувається? Давайте розберемося у цьому питанні детальніше.

За своєю архітектурою будь-який смартфон – це комп’ютер. У ньому є материнська плата, процесор, відеочіп, оперативна та постійна пам’ять. Також на платі розпаяно різні модулі — Wi-Fi, Bluetooth, NFC, модуль мобільного зв’язку та різні датчики. Все це працює навіть тоді, коли пристроєм ніхто не користується.

Добре, якщо процесор у смартфоні має 1 або більше енергозберігаючих ядер — у сплячому режимі працює лише слабка частина CPU, що знижує споживання енергії. Але буває, що пристрій продовжує працювати повноцінно, хіба що не світиться екран. Коли смартфон перебуває в режимі сну, операційна система працює в режимі очікування зовнішніх сигналів — SMS, дзвінка, PUSH-повідомлень, повідомлень у месенджерах. Кожне таке повідомлення призводить до більш швидкої втрати енергії.

На моєму Youtube-каналі кілька років тому за ніч написали більше 1000 коментарів, смартфон отримував ці повідомлення та постійно включав дисплей. За ніч пристрій розрядився на 40%.

Що робити, щоб смартфон втрачав менше енергії в режимі сну?

Перед тим, як покласти смартфон на стіл і лягти спати, необхідно вимкнути все, що вам не потрібно.

— Виберіть між Wi-Fi та мобільними даними. Якщо ви не чекаєте на дзвінок у месенджер і плануєте міцно проспати ніч, то можна відключити доступ в інтернет. Якщо підключення до мережі потрібно, а у вас немає Wi-Fi, то його потрібно відключити. Те саме з мобільною мережею;

– Вимкніть все, що не потрібно: автояскравість, автоповорот екрану, NFC, різні сервіси вашого смартфона. Залишіть те, що може знадобитися. Головне не забути потім увімкнути те, що вимкнули;

— Переведіть смартфон у режим економії енергії. Пристрій знижує фонову активність і, відповідно, зменшується і розряд акумулятора. Деякі гаджети підтримують режим глибокої економії енергії, в якому сам користувач вибирає, що потрібно залишити, а що відключити;

— Змахніть усі раніше запущені програми, щоб вони не працювали на тлі. Це також дозволить знизити споживання енергії;

— Від’єднайте у налаштуваннях гаджета всі повідомлення, а також увімкнення дисплея після отримання повідомлень;

— Якщо ви не плануєте отримувати дзвінки та повідомлення тривалий час, можна перевести смартфон в «Авіарежим». Ця опція вимикає всі модулі зв’язку та сильно знижує споживання енергії. Не слід забувати, що при активації режиму польоту ваш телефон стає повністю автономним – вам не зателефонують як на телефон, так і через месенджер. Тим, хто вам зателефонує, робот повідомить, що абонент вимкнув телефон.

У дальній кімнаті моєї квартири смартфон показує всього 1 поділ рівня сигналу мережі. А це означає, що девайсу важко тримати зв’язок з базовою станцією через перешкоди, перешкоди чи віддаленість до базової станції. У цьому режимі гаджет споживає ще більше енергії – такий нюанс також потрібно враховувати.

Варто розуміти, що під час простою смартфон може робити свої справи – надсилати звіти розробникам операційної системи та займатися оновленням ОС та додатків. За цих режимів розряд батареї буде дуже високим, тому за оновленнями краще стежити самостійно, не покладаючись на автоматику.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024

    ChatGPT Search став доступним майже для всіх безкоштовно

    У запеклій конкуренції з Google компанія OpenAI зняла обмеження на доступ до ChatGPT Search для…

    16.12.2024

    iPhone 17 Air не стане найдорожчим: навіть iPhone 17 Pro обійдеться дорожче

    The Wall Street Journal стверджує, що ця модель не буде дорожчою за iPhone 17 Pro…

    16.12.2024

    Користувачі iPhone і Samsung Galaxy розчаровані новими функціями на основі ШІ

    Нове опитування фахівців з компанії SellCell показує, що більшість функцій Apple Intelligence не несуть ніякої…

    16.12.2024

    Ілон Маск анонсував власну електронну пошту: чим вона відрізняється від інших сервісів

    Ілон Маск підтвердив, що його команда соціальної мережі X (Twitter) працює над створенням фірмового сервісу…

    16.12.2024

    В мережі з’явилися перші деталі нового девайсу Apple

    Компанія Apple готує до виходу Macbook монструозних розмірів. Про це пише MacRumors. Що відомо Згідно…

    16.12.2024