З роками ми накопичуємо величезну кількість контенту. Для простого користувача часом достатньо зовнішнього жорсткого диска на 1 Тб, а ось для користувача, який займається професійно контентом, таких обсягів буде мало. Від нестачі місця особливо страждають фотографи та відеооператори, яким потрібно зберігати десятки терабайт матеріалу. А де зберігати?
Так, існують різні хмарні сервіси – можна купити будь-яку кількість вільного місця, все залежить від гаманця. Але у хмарних сервісів швидше більше мінусів, ніж плюсів:
💾 При форс-мажорі, який може статися у хостинг-провайдера, можна втратити всі файли. Це прямо прописано в договорі, а створення резервної копії, як правило, лягає на плечі та кишеню користувача;
💾 Великі обсяги даних вимагають гарну швидкість та час на завантаження. Багато провайдерів тиснуть вихідний канал. Наприклад, у мене вхідний канал інтернету 100 Мбіт/сек, що дозволяє завантажувати файли з максимальною швидкістю 12,5 Мбіт/сек. А ось ширина зворотного каналу ледве досягає 20 Мбіт/сек, скільки ж я буду 1 терабайт завантажувати? Порахуйте у коментарях;
💾 Тариф на кілька десятків терабайт відчутно битиме по кишені.
Вихід є зробити своє сховище. На сьогоднішній день існує 3 найпопулярніші способи:
💻 Використовуйте старий комп’ютер і підключіть кілька жорстких дисків. Так, можливо знадобиться докупити кілька SATA-контролерів, але створити свій сервер зі старого ПК вийде навіть у недосвідченого користувача: в інтернеті повно інструкцій. Мінус тут у тому, що конструкція вийде громіздкою та переважно кастомною, якщо потрібно підключити велику кількість накопичувачів. А ще треба їх охолоджувати?
💻 Використовувати DAS-пристрій, який є невеликим комп’ютером з відсіками під HDD або SSD-накопичувачі. Підключається такий пристрій USB-портом, як і звичайний зовнішній диск. Плюс у тому, що девайс підтримує різні режими роботи в RAID-масивах, що дозволяє збільшити швидкість в рази або дзеркувати дані.
Чим більше відсіків під накопичувачі, тим більше можна підключити пристрої. Мінус DAS у тому, що воно працює лише через USB, до нього неможливо отримати доступ із локальної мережі чи інтернету.
💻 Найкраще використовувати NAS-пристрій, він практично як DAS, тільки має одну велику відмінність. Якщо DAS працює через USB-порт, то NAS може працювати всередині локальної мережі через мережеве підключення: Wi-Fi або за допомогою кабелю. А це означає, що своє мережеве сховище ви можете використовувати, перебуваючи в будь-якій точці земної кулі. Не потрібно платити жодної абонентської плати – пристрій працює у вас вдома.
Так само, як і в DAS, у NAS є відсіки під жорсткі диски та різні режими роботи RAID. За фактом, NAS є повноцінним файловим сервером, з яким можна працювати віддалено. Програмне забезпечення у NAS-пристрою набагато цікавіше, ніж примітивний DAS. Ну тут, як кажуть, все під конкретні завдання.
Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…
Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…
Як повідомляє інтернет-видання Gizmochina, інсайдер під псевдонімом Ice Universe заявив, що Samsung оснащуватиме всі моделі…
Нові моделі iPhone 16 Pro і Pro Max оснащені титановими рамками, що робить їх легшими…
Офіційна прем'єра нового фітнес-браслета Xiaomi Smart Band 9 Pro відбулася наприкінці жовтня разом зі смартфонами…
Телефонні шахраї стають набагато досвідченішими, використовуючи дедалі витонченіші методи для виманювання грошових коштів у довірливих…