Статті

Чи небезпечно спати поряд із мобільним телефоном

Share
Час читання: 2 хв.

Ліг погортати новини чи соцмережі, почитати книгу та заснув. Знайомо? А у багатьох телефон лежить всю ніч десь поряд з ліжком про всяк випадок: подивитися час, прочитати термінові повідомлення. подушку чи поруч із нею. Чи не небезпечно це? Провів аналітику досліджень останніх років і ділюся з вами головним.

Аргументи захисників мобільних технологій – технологія передбачає використання електромагнітних хвиль у неіонізуючому спектрі частот – до 2,7 ГГц. Це не може зашкодити ДНК або призвести до мутації клітин. І навіть нагрівання шкіри від поглинання радіочастотного випромінювання не настільки велике, щоб значно підвищити внутрішню температуру і нашкодити.

Багато лікарів та науковців у світі вважають мобільні технології шкідливими для здоров’я. Навіть ВООЗ вважає часте використання стільникових телефонів «можливо канцерогенним для людини» (посилання на рекомендації https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/electromagnetic-fields-and-public-health-mobile-phones ). І рекомендує тримати телефон подалі від голови та шиї в процесі розмови, користуватися провідними навушниками, а на ніч ставити режим «в літаку» або прибирати телефон далі від подушки (хоча б на тумбочку).

Багато досліджень про вплив телефонів на здоров’я тривають роками і поки що однозначних даних немає. Так, у листопаді 21 року завершилося десятирічне дослідження з вивчення шкоди здоров’ю від смартфонів, яке проводило міністерство охорони здоров’я США. Результати швидше розчаровують — за словами вчених, було виявлено «деякі» докази збільшення ризику пухлин мозку. Але дані надто неоднозначні і потрібні докладніші дослідження. За словами співробітника міністерства, потенційний ризик вищий, якщо користуватися телефоном довго або тримати його близько до тіла, наприклад, залишати на всю ніч під подушкою або спати з телефоном на грудях.

Ряд вчених каже, що шанси захворіти на рак щитовидної залози, гліому або пухлини скроневої та лобної часток головного мозку через використання бездротових технологій стали вищими. Статистика показує приріст таких захворювань за останні роки, але їхній зв’язок з мобільними телефонами не доведений. Неможливо виключити інші чинники ризику: збільшення тривалості життя, харчування, екологія, спосіб життя.

Разом – головний висновок з багатьох досліджень останніх років – потенційний ризик для здоров’я є, але поки що він не доведений. І сьогодні міжнародне агентство з вивчення раку відносить електромагнітне випромінювання в одну категорію з небезпеки з кавою та маринованими огірками. До набагато небезпечніших факторів належать куріння, ультрафіолет, автомобільні вихлопні гази.

Але більшість експертів погоджуються в тому, що не можна залишати в ліжку телефон, який заряджається. А варто скоротити використання мобільного та інших гаджетів перед сном — синє світло екранів негативно впливає на біологічні ритми, може стати причиною безсоння, зниження працездатності, гормональних збоїв та інших порушень.

А як ви вважаєте – смартфони небезпечні чи ні? Залишаєте їх у ліжку на ніч?

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024

    Casio представила розумне кільце у стилі класичного G-SHOCK 5000 з вбудованим екраном

    Новинка, позначена каталожним номером CRW-001-1JR, надійде в продаж у Японії в грудні поточного року за…

    16.11.2024

    WhatsApp впровадив можливість зберігати чернетки повідомлень

    Цього тижня користувачам WhatsApp стала доступна функція збереження чернеток повідомлень. Тепер месенджер повідомить користувачеві, якщо…

    16.11.2024