Статті

Частота оновлення екрана смартфона – що це і чому зараз це важливо

Share
Час читання: 2 хв.

Однією з важливих характеристик при виборі смартфона є частота оновлення екрана. Розберемо, що вона означає, і чому на неї варто звертати особливу увагу.

Що таке частота оновлення екрана смартфона?

Як випливає з назви, ця характеристика відноситься до дисплея мобільного пристрою та відображає те, з якою швидкістю вміст екрана оновлюватиметься. Цей параметр вимірюється в герцах (Гц), а мобільні пристрої можуть підтримувати 60, 90 або 120 Гц. Набагато рідше можна зустріти моделі із частотою оновлення 144 Гц – зазвичай це смартфони для геймінгу.

Оскільки практично будь-який процес смартфона супроводжується зміною кадрів, частота оновлення показує, як швидко ці кадри змінюються. Наприклад, 60 Гц означає те, що екран може оновитися 60 разів за секунду, 90 Гц – 90 разів на секунду, а 120 Гц – 120 разів на секунду. При цьому відрізняється і час, за який екран змінить зображення:

  • 60 Гц – 16,6 мс.
  • 90 Гц – 11,1 мс.
  • 120 Гц – 8,2 мс.

Таким чином, чим вища частота оновлення, тим швидше буде відбуватися оновлення екрана та зміна кадрів. Для користувача це означає більш гладку та плавну зміну зображень, що особливо добре помітно під час перегортання стрічки у соціальних мережах, на сайтах у браузері та у мобільних іграх. Більш висока частота оновлення гарантує, що зображення буде оновлюватися без ривків і підгальмовувань.

Чому частота оновлення екрана важлива при виборі смартфона?

Частота оновлення екрана – одна з показових характеристик дисплея смартфона. Хоча вона не впливає на продуктивність, від неї залежить загальне враження та комфорт при використанні мобільного пристрою. Набагато приємніше, коли зображення на телефоні (наприклад, під час скролінгу новин) змінюється плавно, а не дергано. Тому при виборі смартфона варто звертати увагу на моделі із вищою частотою оновлення екрана.

Найчастіше вибір користувачів падає на 90 Гц – це досить високий показник, що забезпечує плавну картинку, але при цьому він зустрічається в моделях як середнього, так і бюджетного цінового сегмента. Моделі з підтримкою 120 Гц найчастіше дорожчі, однак і гладкість картинки на них відчутніша.

При цьому висока частота оновлення екрана має свій недолік. Що її показник, тим більше це відбивається на витраті заряду батареї, тобто. при 120/90 Гц смартфон сяде швидше, ніж за 60 Гц. Однак і ця вада виробники постаралися згладити – на багатьох моделях доступний адаптивний режим або автовибір, який автоматично виставляє частоту оновлення, орієнтуючись на додаток, що працює. Тому там, де висока частота зміни кадрів, наприклад, не підтримується, смартфон не задіятиме її. Так можна уникнути зайвої витрати батареї та не відмовлятися від цієї досить енергоємної функції.

Таким чином, частота оновлення екрана дозволяє насолоджуватися плавною зміною картинки на дисплеї смартфона, але витрачає більше заряду батареї. Оптимальним варіантом вважатимуться 90 Гц, оскільки ця частота підтримується більшості додатків. Вищий показник у 120 Гц також вартий уваги через більш гладку картинку, але багато програм все ще не працюють з такою частотою, а значить побачити її в дії в цих додатках не вийде.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024

    З 1 січня WhatsApp більше не підтримуватиме старі Android-пристрої

    З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…

    23.12.2024

    Нова ера ядерної зброї: США розпочали випуск вдосконалених В61

    У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…

    23.12.2024

    iPhone 17 Pro здивує камерою на 24 Мп для селфі, але без титанових акцентів

    Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…

    23.12.2024

    Швидкість роботи смартфона: чому ОЗП так важлива для його продуктивності

    Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…

    22.12.2024

    AirPort більше не повернеться: Apple не планує випускати нові роутери

    Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…

    22.12.2024