Названо 5 ситуацій, коли антивірус на ПК життєво важливий

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Windows 10 і 11 хороші тим, що якщо ви нічим таким хитромудрим не займаєтеся, то антивірус і не потрібен. Але трапляються ситуації, коли антивірус необхідний, бо інакше можна отримати завірусований комп’ютер, у якому працювати просто небезпечно.

Розглянемо 5 ситуацій

1. Ви любите ставити на ПК різні старі ігри та програми . Завантажуєте дистрибутиви із софт-сайтів та торентів. Любіть поколупатися в кастомізованому софті. Усередині таких програм може бути все, що завгодно.

Реклама

Добре, якщо ентузіасти за добре слово підтримують такі ресурси, але бувають і ті, хто хоче пристойно заробити на цьому, виставляючи заражені дистрибутиви. Тут антивірус важливий, але варто розуміти, що захисна програма може спрацьовувати навіть на нормальні програми та ігри, якщо їх було випущено дуже давно.

2. Вашим комп’ютером користуються недосвідчені користувачі . Навіть якщо дитина просить пограти, то все одно вона може щось встановити. У моїй практиці нещодавно був випадок, коли свіжий щойно куплений ноутбук на Windows 10 перестав нормально працювати – не працювала камера та мікрофон. Дали пограти дитині, він ставив ігри та якимось чином обійшов увесь захист. Вірус був знайдений за допомогою антивірусу – в налаштуваннях було все чисто.

3. Ви постійно користуєтеся неперевіреними даними . Підключаєте до свого ПК чужі флешки та жорсткі диски, запускаєте різні файли з невідомих джерел. Все, що невідомо, теоретично, може призвести до зараження вашого комп’ютера.

4. Ви користуєтеся морально застарілою Windows (наприклад 7 або XP) та старими програмами. Мінус використання такого софту полягає в тому, що якщо в ньому є якісь уразливості, то вони будуть відомі зловмисникам. Ось тому краще вчасно оновлювати на ПК усі програми та саму операційну систему.

5. Ваш комп’ютер працює через локальну мережу, якій ви не довіряєте . Або ви постійно користуєтеся VPN або proxy серверами, створюєте тунелі, наприклад, через Hamachi та інший софт віртуальних мереж.

Не варто забути, що антивірус крім боротьби з вірусами допомагає також убезпечити себе від:

  • Фішинг . Це тоді, коли ви заходите на сайт, а він виявляється зовні схожим, але насправді фальшивим;
  • Мережевих атак . Коли ваш ПК можуть зламати з-за, наприклад через неправильно налаштовану локальну мережу;
  • Здійснювати батьківський контроль . Ваші діти навряд чи зможуть відвідати сайт із контентом для дорослих.

Тут все залежить від антивірусу. Багато разів говорив і ще раз скажу — краще користуватися вітчизняними платними антивірусами від лабораторії Касперського або Доктор Веб. Вони ув’язнені під «вітчизняного» хакера і краще працюють, ніж закордонні аналоги.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ