Чому не можна “світити” номер телефону в інтернеті

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Номер мобільного телефону – частина особистої інформації про людину, якою можуть скористатися з корисливою метою. Розкажемо, чому не варто зайвий раз «світити» свій номер в інтернеті, і чим це може бути небезпечним.

Спам та рекламні дзвінки

Найнешкідливіше, чим може загрожувати публікація номера в інтернеті, це спам-дзвінки від різних компаній. Не секрет, що багато сервісів, які збирають мобільні телефони для розсилок чи реєстрації, продають бази номерів своїх клієнтів третім особам. В результаті користувачі, чиї номери злили, починають отримувати дзвінки з рекламою або іншим спамом від стоматологій, банків, мобільних операторів і т.і.

Реклама

Часто бази продаються кілька разів, тому можуть телефонувати різні організації. Позбутися таких дзвінків за допомогою чорного списку складно, оскільки спамери використовують кілька номерів і можуть змінювати їх.

Шахрайство

Поряд зі спамерами користувачів можуть атакувати шахрайські дзвінки. Якщо під час реєстрації номера десь в інтернеті було вказано ПІБ, вік та інші персональні дані, ними можуть скористатися зловмисники. Наприклад, вони представляються співробітниками банків або державних структур, а потім називають повне ім’я абонента, щоб надати вагу своїм словам. Жертва, почувши своє ім’я, може розгубитися і втратити пильність, чим користуються шахраї.

За номером телефону можуть здійснювати й інші шахрайські дії. Найбанальніше — SMS-розсилка від імені членів сім’ї з проханням переказати гроші на номер телефону чи рахунок картки. Якщо номер належить людям похилого віку, у яких є діти, ті можуть відразу переказати гроші, не розбираючись, хто насправді відправив SMS.

Пошук за номером

Сам номер є лише частиною особистої інформації про користувача, проте часто він іде в комплекті з іншими даними. Наприклад, якщо номер вказано на сторінці в соціальній мережі, будь-який може знайти обліковий запис його власника. В результаті сторонні люди зможуть з’ясувати ім’я, прізвище людини, її соціальний статус, родичів (багато хто і їх вказують у соціальних мережах з посиланням на їхні акаунти), можливий фінансовий стан тощо. Якщо у користувача ввімкнено позначку фотографій з геолокації, то відомим стане і його місцезнаходження, адреса будинку або місця відпочинку. Ці дані можуть легко використовувати шахраї для шантажу і обману.

І хоча публікація свого особистого номера в інтернеті може призвести до сумних наслідків, повністю «засекретити» свій номер навряд чи вийде. Він необхідний для реєстрації в месенджерах, соціальних мережах, банківських додатках та інших сервісах, де номер служить способом змінити пароль, підтвердити свою особу та підключити двофакторну аутентифікацію.

Найчастіше великі платформи (особливо ті, які пов’язані з фінансовою інформацією та банківськими операціями) мають досить високий рівень безпеки та дотримуються найсуворіших правил конфіденційності своїх користувачів. Проте менш популярні сайти та сервіси таким захистом похвалитися не можуть, і саме з ними потрібно бути особливо обережними. Тому користувачам рекомендується дотримуватися кількох правил, щоб не стати жертвою дзвінків спамерів та шахраїв:

  • Якщо при реєстрації на будь-якому ресурсі необов’язково вказувати свій номер або його можна замінити на адресу електронної пошти, слід вибрати другий варіант або не афішувати номер.
  • Не варто залишати свій номер на сторінці в соціальних мережах, щоб обліковий запис користувача не можна було знайти за номером.
  • Якщо номер доводиться часто залишати в публічному доступі (наприклад, для публікації оголошень про продаж і т.і.), рекомендується завести окрему SIM-картку, яку в крайньому випадку можна заблокувати або тимчасово відключити.
Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ