Ми регулярно чуємо про те, що IT-компанії, які виробляють той чи інший софт, покращують системи безпеки, як і виробники смартфонів. Але через якийсь час з’ясовується, що стався черговий витік даних користувачів у лапи шахраїв. Передбачити, чи зловмисники дістануться до ваших даних, неможливо — це може статися будь-якої миті. З цієї причини, напевно, марно. Проте цілком реально простими способами перевірити, чи не зламаний смартфон, щоб хоч якось зупинити крадіжку даних тут і зараз. Розповідаємо, що треба знати про це.
Перше, через що варто почати турбуватися – швидка розрядка смартфона . Це нормальне явище, коли акумулятор сильно зношений або ви щойно оновили прошивку. Зазвичай після апдейту системі потрібен деякий час, щоб оптимізуватися: в більшості випадків жор акумулятора проходить через 1-2 дні, але якщо це триває тиждень і більше – це привід задуматися.
Вас має подвійно збентежити те, якщо на смартфон з моменту активації ви не встановлювали додатків — отже, якась вже існуюча програма працює у фоновому режимі. Деякі користувачі не звертають уваги на швидку розрядку, звинувачуючи у всьому версію Android, але переконатися в цьому легко: просто зайдіть в Налаштування акумулятора та виберіть “Використання батареї”.
У цьому меню міститься графік використання акумулятора та список програм, які використовують заряд. За графіком легко визначити, що з акумулятором щось не так: заряд повинен знижуватися плавно, поки смартфон не використовується, а програми не повинні «їсти» значну частину батареї.
Майже всі користувачі у 2022 році мають безлімітні тарифні плани, тому рідкісні випадки коли хтось перевіряє використання трафіку. А дарма: підвищена витрата інтернет-трафіку може бути наслідком того, що смартфон зламано.
Бажано перевіряти не тільки стільникові дані, але й обсяг даних, використаних по Wi-Fi хоча б раз на тиждень, щоб мати уявлення про те, як ви витрачаєте гігабайти. Втім, швидкість інтернету і повідомлення від оператора, що впала, повідомляє про те, що трафіку більше немає — найкраще нагадування.
Як правило, YouTube, Spotify та інші стрімінгові сервіси із соцмережами використовують найбільше трафіку, але якщо інша програма раптово стала підвантажувати незвично багато даних, це привід задуматися і видалити його.
Спливаючі повідомлення – одночасно і добре, і не дуже, так як у більшості випадків це всього лише реклама чогось. Найчастіше розсилка приходить під виглядом будь-яких сервісів, а посилання в повідомленні зовсім схоже на справжню назву сайту.
Як ви знаєте, останнім часом безліч додатків зникли з App Store та Google Play, тому в магазинах додатків стали оперативно з’являтися клони. Деякі користувачі виявилися настільки пильними, що навіть з недовірою поставилися до їхнього повернення, точніше, копій з іншою назвою. Особливо з огляду на те, що самі банки якось неохоче повідомляли підтверджували оригінальність додатків.
Насправді телефон може вести себе дивно тривалий час, а ви могли на це не звертати уваги. Однак це може говорити про те, що в нього збилися налаштування, а злому й не було. Наприклад, він може вібрувати без повідомлень видавати дивні звуки, схожі на клацання.
Ймовірно, було просто змінено налаштування вхідних повідомлень. Можуть навіть з’являтися папки з незрозумілою назвою в пам’яті телефону, але, можливо, це лише директорія однієї з програм, яку не варто видаляти. Але якщо вас все ж таки мучать сумніви, спробуйте наступне.
Встановіть антивірус та проведіть повне сканування. Найкраще ті, що ви використовуєте на комп’ютері: наприклад, Avast. Він працює досить швидко та непомітно. Не забудьте про інсталяцію оновлення або зробіть повне скидання налаштувань, щоб обнулити свій телефон.
Apple почала виступати в суді з приводу антимонопольної справи Міністерства юстиції США проти Google, прагнучи…
Планшети iPad давно стали символом якості, продуктивності та зручності, залишаючи позаду багато конкурентів на базі…
У найближчі два роки компанія має намір наповнити Instagram і Facebook згенерованими ШІ персонажами. У…
Коли один рік змінюється на інший, завжди хочеться трохи оглянутися назад і помріяти про те,…
Скарбничку інсайдів про смартфони серії Samsung Galaxy S25 поповнив цікавий звіт. З чуток, новинки підтримуватимуть…
Китайська компанія активно застосовує технології штучного інтелекту у своїх продуктах, але в перспективі їх буде…